Jump to content
Dogomania

Magdalena

Members
 • Content count

  1890
 • Joined

 • Last visited

About Magdalena

 • Rank
  Advanced Member

Profile Information

 • Gender
  Not Telling
 1. Poproszę za wyw 29. Zdzisław Umiński - Kanoniczki 141. Peter V Brett - Cykl demoniczny - cz. II 143. Peter V. Brett - Wielki bazar i Złoto Brayana -
 2. Psina jest bezpieczna, natychmiast została przejęta :)
 3. Zgłaszam na Czarne Kwiatki Małgorzatę Fr....cz, gmina Zławieś Wielka, woj. Kujawsko-Pomorskie, ok 60 lat, tel. 504125*** lub 575903*** - osoba ta nie zasługuje na posiadanie psa i nigdy więcej nie powinna żadnego mieć. Wydaje się być osobą odpowiedzialną i potrafi zrobić dobre wrażenie - adoptowała psa i została do tego w pełni przygotowana, tzn. otrzymała obszerne i kompletne informacje w jaki sposób należy zajmować się psem. Po adopcji okazało się, że nie stosowała się do żadnych zaleceń, bo jej się zwyczajnie nie chciało, chociaż była na emeryturze i dysponowała masą wolnego czasu (nie zapewniała psu podstawowych rzeczy np. spacerów, możliwości spożytkowania energii, nie wstawała z nim rano "na siku" i dziwiła się, że pies rano wyje i drapie w drzwi, i wiele innych), kilkukrotnie zwracano jej uwagę że zachowuje się niewłaściwie, za każdym razem obiecała poprawę po czym nie kiwnęła palcem żeby poprawić relację ze zwierzęciem - osoba, w mojej opinii, skrajnie nieodpowiedzialna - ostatecznie oddała psa do schroniska, pomimo tego, że znaleźli się ludzie, którzy zadeklarowali przejęcie od niej zwierzęcia i jego adopcję, tak żeby oszczędzić mu traumy związanej z powrotem do schroniska. Ponadto oddając zwierzę nie przyznała się do swoich rażących zaniedbań, powiedziała, że pies jest agresywny, nie dogaduje się z innymi zwierzętami itp. skazując go bezpodstawie na łatkę psa agresywnego, a wiadomo że taki pies może spędzić w schronie całe życie. Posiada jeszcze ok 8-9 letniego yorak. NIE WYDAWAĆ JEJ ŻADNYCH ZWIERZĄT!!!
 4. Ja też już mam. Jeszcze nigdy nie widziałam tak misternie zapakowanej przesyłki! Za ogrom roślin dziękuję. Floksy, Marcinki, truskawy już wsadzone, forsycje na razie w większych donicach, nad resztą pracuję :)
 5. ja chciałam dwie jeśli mogę :)
 6. Można już? Poproszę: nr 22: b) floks wiechowaty różowy 3 szt nr 46: tawułka czerwona 2 szt nr 47: tawułka różowa 1 szt nr 48: forsycja 2 szt nr 53: c) Marcinek wysoki purpurowy 3 szt nr 68: a) turzyca rzędowa 3 szt nr 74: a) czarna porzeczka 2 szt (?) nr 74: c) malina czerwona letnia 4 szt nr 74: e) malinotruskawka2 szt nr 74: f) leszczyna czerwona 1 szt nr 74: f) leszczyna zielona 1 szt nr 74: h) agrest czerwony 2 szt nr 74: j) truskawka 5szt jeśli mnie nikt nie ubiegnie :P
 7. Magdalena

  mocznica

  Tak, może - jeżeli będzie bardzo konsekwentnie prowadzona, a mocznik stale wypłukiwany. Mocznik zatruwa jej organizm dlatego nie ma apetytu, jak się go zbije, to wróci. Moja psina od wykrycia pnn żyła jeszcze ok dwóch lat, nieustannie na kroplówkach i lekach.
 8. Magdalena

  KTO MIAŁ LUB MA PSA CHOREGO NA NERKI ?

  Jest (stosunkowo) nowe badanie - SDMA, które bardzo wcześnie pozwala wykryć problemy z nerkami.Poziom SDMA ulega zmianie nawet kilka miesięcy (!!) wcześniej, a więc na długo zanim podskoczy kreatynina (i zanim pojawią się inne objawy typu podwyższony mocznik, białkomocz, jakiekolwiek objawy ze strony organizmu), co umożliwia wcześniejsze podjęcie leczenia.
 9. Magdalena

  Nieswoiste zapalenie jelit

  Dopisuje się do tematu, jako że i u mojego psa jest podejrzenie IBD. Jesteśmy w stanie jeść tylko jedną karmę i jest to puszkowana GranataPet (ku mojemu ogromnemu zdziwieniu. Dodanie nawet niewielkiej ilości innej karmy skutkuje wodnista kupą i rozstraja psa na kilka dni). Organizm źle reaguje m.in. na hill'sa i/d sensitive i często polecanego hill'sa z/d. Czym karmicie/karmiliście swoje zwierzaki?
 10. Magdalena

  Agresywny pies u fryzjera

  "Podwieszanie" to nie jest odpowiednie słowo. Jest tutaj określeniem na założenie psu smyczy groomerskiej pod tułowiem, w okolicy brzucha (druga smycz na szyi, bądź przyczepiona do obroży). Pies nie wisi w powietrzu, tylko normalnie stoi na stole. Założenie tej smyczy ma zapobiec spadnięciu psa ze stołu, ewentualnie podtrzymać psa, który non stop siada. Jeśli jakiś fryzjer "podwiesiłby" psa (czyli utrzymywałby psa w powietrzu) to znak, że trzeba od owego fryzjera jak najszybciej uciekać. Bardzo często strzygłam psy w obecności właściciela (to nie jest reguła, że psa strzyże się gorzej w obecności właściciela) i tylko w nielicznych przypadkach zdarzało mi się poprosić o poczekanie poza salonem.
 11. Mam do odsprzedania ledwo napoczęty 12kg worek Hill'sa i/d sensitive. Worek otwarty (zamknięcie strunowe) 20 października. data ważności listopad 2017. datę zakupu karmy, jeśli ktoś potrzebuje, mogę potwierdzić fakturą ze sklepu. Mojej suczy niestety ta karma nie służy. Uszczknęliśmy z worka tylko ok 20-30gram. Odsprzedamy za 180zł + wysyłka.
 12. Magdalena

  KTO MIAŁ LUB MA PSA CHOREGO NA NERKI ?

  Wioletka, nigdzie nie podałaś wyniku kreatyniny we krwi. Tylko w moczu. Nie mialaś badanej? To podstawowy parametr do zbadania. Bo mam wrażenie że niepotrzebnie przeraził Cię wynik kreatyniny w moczu, wynik we krwi jest bardziej znaczący. A węglan wapnia ma obniżyć fosfor, tak jak napisała Maghda. Potas trudno sie bada i czasem zdarza się, że wynik wyjdzie zawyżony. Mocznik podniesiony może być z wielu różnych powodów, to nie zawsze są nerki. Dlatego dziwi mnie brak oznaczenia kreatyniny we krwi.
×