• Announcements

  • Admin

   Regulamin Forum   12/31/16

   Dogomania na Facebooku
   https://www.facebook.com/groups/DogomaniaPL/    

dwbem

Members
 • Content count

  910
 • Joined

 • Last visited

1 Follower

About dwbem

 • Rank
  Advanced Member
 • Birthday 11/02/40

Converted

 • Location
  Warszawa
 • Interests
  Psy, książki i inne
 • Occupation
  Bankowiec informatyk obecnie emerytka
 1. Przychodzę na zaproszenie. Głosuję 5x na Malwę - Malwinkę. Proszę o konto na PW.
 2. Gdzieś czytałam, że cebula i czosnek są szkodliwe dla psów a tu widzę, że pies dostawał czosnek i to za zgodą weta to jak to naprawdę jest? Ja swoje psy całe życie od szczeniaka do śmierci karmię naturalnie mięsem z dodastkami i nigdy nie miałam problemów z alergiami ale teraz dużo psów ma alergię na kurczaki, moje nie, bo prawdopodobnie kurczaki są karmione różnościami i to psy uczula. Więc faktycznie lepsza jest jagnięcina, krolik, indyk.
 3. Nie wiem czy dam radę wkleić jakieś zdjęcia, mam wcześniejsze jak była piękna i młoda i obecne w smartfonie, muszę wgrać do komputera i jak mi się uda to coś pokażę. Dobrze, że Rokuś czuje się już lepiej. Moja staruszka na razie jakoś się jeszcze rusza no i ma dobry apetyt więc chyba jeszcze dobrze się czuje.
 4. Podziwiam was za taką dbałość o Rokusia, trzymam ksciuki, żeby było coraz lepiej. Rozumiem was bo też mam staruszkę rottkę, ktorej coraz bardziej łapki się plączą, ma je coraz słabsze ale jeszcze chodzi choćkazde potknięcie to dla mnie skurcz serca ale wspomagam ją też jak mogę, kupuję drogie odżywki, witaminy, wspomagam serce i jakoś jeszcze bieda daje radę. I tego samego życzę Rokusiowi.
 5. Najlepiej zapytać fachowców w Zw. Kyn. lub u dobrych hodowców tych ras. Mnie się wydaje, że raczej się nie krzyżuje ale napewno nie wiem.
 6. 17 lat to wspaniały wiek ale musisz się liczyć z tym, że nikt nie żyje wiecznie a mocznica niestety zabija. Dopóki sunia walczy, chce jeść to oczywiście rób wszystko co się da ale jeśli zobaczysz, że się poddaje nie przedłużaj jej cierpień. Wiem, że mowię może okrutnie ale mam psy 50 lsat i niestety przeżyłam wiele chorób i odejść moich psów i też walczyłam dopóki pies walczył, mam doskonałego weta już ponad 30 lat ale kiedy widziałam, że pies cierpi, bo większość zabijał mi rak, pozwalałam im spokojnie odejść. Pamiętam wszystkie do dziś, tęsknię ale takie jest życie.
 7. No fakt suchs karma i suplementy to może za dużo. Prześwietlenia na dysplazję ma prawo robić tylku niewielu specjalistów w Polsce więc te robione u przypadkowych wetow mogą być złe.A weci są sponsorowani za reklamowanie suchych karm, mój wet i ja jesteśmy przeciwni karmieniu rosnących szczeniąt karmami, jeżeli już to lepsze mokre, puszki. Radzę karmić szcxeniaka naturalnie czyli mięsem z warzywami i ryżem czy makaronem i jako dodatek ew. CanVit zielony bo ma najlepsze proporcje wapnia do fosforu. Fosfor jest w mięsie więc w odżywce musi być go mniej. Mlodzieńcze zapalenie stawów przy prawidłowym żywieniu przechodzi - wiem bo mam psy od 50 lat, hodowałam i miałam różne szczeniaki.
 8. Masz rację TaTina. Mam psy 50 lat, też pracowaliśmy i psy dorosłe wytrzymywały w domu czas pracy ale nie szczeniaki, tym poświęcaliśmy swój i rodziny czas. Poza tym jask to szczeniaki niszczyły sporo rzeczy ale też jakoś to przeżywaliśmy. Szczeniak potrzebuje dużo czasu, częstszego karmienia, socjalizacji, szkolenia - zwłaszcza molos, wiem bo mam ponad 36 lat rottweilery, w bloku, w mieszkaniu. I moje psy nie zdychały, umieraly na moich rękach - ze starości i niestety częściej na raka.
 9. Właśnie. Ja adoptowałam 5-letniego psa, ktory był kochany ale kompletnie nie wychowywany, miał złe nawyki i co gorsze bał się hałasów i udało mi się oduczyć od złych nawykow i czego się nie spodziewałam - odczulić go prawie calkowicie na hałasy. Więc można - ale rada Zagrodowego jest słuszna.Ja dalam radę sama ale mam psy 50 lat, hodowałam, wystawiałam i szkoliłam więc miałam jakie takie doświadczenie.
 10. Hodowałam trochę i nigdy nie bawiłam się w badanie progesteronu, wystarczała mi obserwacja zachowań suki, kryłam najczęściej między 11 a 13 dniem cieczki i nogdy nie zdarzyło mi się puste krycie. Sama też miałam reproduktora i też miał skuteczne krycia choć właściciele nie badali progesteronu. Czasem za dużo teorii i nauki nie sprzyja naturze.
 11. Rosnący, rozwijający się szczeniak musi jeść tyle ile chce bo taki nie tyje tylko rośnie. Poza tym ja jestem przeciwniczką suchych karm, uważam że szczeniak powinien jeść mięso, ser, jajka, warzywa, mleko a nie suche badziewie. Szczeniak powinien też dostawać do gryzienia kości cielęce lub inne gryzaki. A skoro karmisz suchą to chyba tam jest napisane ile tego dawać odpowiednio do wieku i wagi ale jak mówiłam ja mam 50 lat psy i nigdy suchą karmą ich nie karmiłam szczególnie szczeniąt.
 12. Super wieści. A moje francuskie pieski czyli pinczery średnie mają takie same płaszczyki tylko czarne bo też jak pada to żadna siła ich nie zmusi do wyjścia, w płaszczykach jakoś dają się wyprowadzxić.
 13. Współczuję z powodu takich sąsiadów i rozumiem bo ja w tym roku przeżyłam podobne sytuacje. Do mojego bloku i mojej klatki sprowadziło się młode małżeństwo, podejrzewam, że wiocha bo na widok mojej staruszki rottweilerki, która jak Hiro kocha cały świat i zero asgresji nawet na agresję zaczęli robić mi awantury strasząc też policją bo suka bez kagsńca ato straszna rasa z listy agresywnych psów. Nota bene listy już nie ma. spotykałam ich bardzo rxadko bo wychodzę w tskich godzinach, żeby nie spotykać sąsiadow choć wszyscy pozostali sąsiedzi, mieszkający tu dłużej niż ci nowi i mający po kilkoro dzieci nie boją się mojej Fabii, lubią ją i nigdy nie mieli pretensji. Na szczęście ci nowi po jakimś czasie zorientowali się, że nikt się mojej suki nie boi a i im ona zupełnie nie zagraża i przestali się czepiac co mnie cieszy bo balam się, że będę miała przechlapane z takimi sąsiadami.
 14. Przede wszystkim odstaw RC bo to najgorsza karma za to jedna z najdroższych. Jeżeli ma klopoty pokurczaku to spróbuj zmienić mięso na wołowe lub indyka, karmy jeżeli już to raczej puszki a nie suche, są karmy sensitive z indykiem lub jagnieciną, suche karmy są naprawdę przereklamowane.