Jump to content
Dogomania

dwbem

Members
 • Content count

  1215
 • Joined

 • Last visited

1 Follower

About dwbem

 • Rank
  Advanced Member
 • Birthday 11/02/1940

Converted

 • Location
  Warszawa
 • Interests
  Psy, książki i inne
 • Occupation
  Bankowiec informatyk obecnie emerytka
 1. dwbem

  Edi - mój springerek ;)

  Znajomi też mają czekoladową springerkę t.zn. w czekoladowe łatki, jest śliczna, ma zdrową sierść i waży więcej ale oni tak jak ja karmią swoje suki naturalnie czyli mięsem róznym z dodatkami i nie mamy żadnych problemów zdrowotnych, żadnych alergii i problemow skórnych. Edi jest bardzo ladny, moze powoli wszystko się unormuje skoro nie ma żadnych medycznych problemów.
 2. dwbem

  Mięso, podroby. Jak to połączyć?

  Zgadzam się z Patmol ale raczej nie radzę dawać kości drobiowych, jeżeli kości dla szczeniaka to cielęce. Mieso oczywiście najlepsze wołowe i indyk, nie radzę wieprzowiny. Podroby od czasu do czasu - serca i żołądki drobiowe, mogą być inne serca, mniej wątróbki bo może być biegunka. Oczywiście do mięsa warto dawać warzywa, owoce, do gotowanego ryż lub makaron, ja swoim daję do surowego parzone różne płatki błyskawiczne ale to już do uznania.
 3. dwbem

  Quincy, Hiro i Masza - Norweska przygoda

  A nie możesz go zabrać razem z małą? Bo napewno będzie mial żal, że go zostawiasz a nową tylko się zajmujesz.
 4. dwbem

  Quincy, Hiro i Masza - Norweska przygoda

  Właśnie bo potem to dopiero będziesz latać.
 5. dwbem

  2.5 miesięczne psy karmione butelką

  No to masz problem bo faktycznie na przemądrzałe starsze panie trudno znaleźć sposób. Ale rzeczywiście robią tym psom krzywdę, to nie niemowlęta a panie chyba mają przerośnięty babciny instynkt macierzyński. Jedyny sposób na uratowanie psów to oddanie ich ludziom chętnym na szczeniaka.
 6. dwbem

  Pies zaczął znaczyć w domu

  A czy przypadkiem ktoś go mocno nie przestraszył jak był w ogrodzie? Bo taki nagły lek przed wychodzeniem nie wziął się z nikąd. Czy zawsze byłaś z nim w ogrodzie czy bywał sam bo mogłaś nie zauważyć tego czegoś czy kjogoś kto go postraszył. Może na razie wychodź z nim na spacery poza dom i ogród, zresztą każdy pies nawet jak ma ogród powinien wychodzić również na spacery dalej od domu.
 7. Napewno czas potrzebny ale dom bez psa to dom pusty. Ja miałam to szczęście, że przeważnie miałam dwa albo i więcej psów w domu to po odejściu jednego jakiś psiak się po domu kręcił ale gdyby nie to to i tak po jakimś czasie wzięlibyśmy innego. A o tych co odeszły pamiętam do dzisiaj i często wspominam.
 8. Bardzo ci współczuję ale zrobiłaś to co było najlepsze dla Kodusi. Rozumiem cię bo ja już wielokrotnie przez to przechodziłam, większość moicvh psów zabijał rak i też jak widziałam, że zaczynają cierpieć i się poddają podejmowałam tę trudną ale najlepszą dla nich decyzję. Bo jeszcze trudniej byłoby patrzeć jak odchodzą w cierpieniu. Ale czas powoli leczy a ty dasz dom i serce jakiejś innej potrzebującej tego serca istotce.
 9. dwbem

  Quincy, Hiro i Masza - Norweska przygoda

  Uszka mjają czas, miałam kiedyś owczarki i też różnie szczeniakom stawały uszy, jednym wcześniej drugim później ale zawsze stawały. Mała jest bardzo ładna i wagę ma prawidłową. W tym wieku waga też różnie się układa, kiedyś u mnie suczka, która urodziła się ostatnia ważyła więcej od psów i dopiero jak miały po kilka tygodni zaczęło się to normowac t.zn. pieski przeganiały suczki i tę wielką też.
 10. dwbem

  czy ktos wychwal szczeniaki na bozicie?

  Każda przyzwoita karma jest lepsza od RC, to najgorsze badziewie. Ale osobiście uważam, że pies a szczególnie rosnący szczeniak powinien być karmiony naturalnie czylimięsem z dodatkami bo najgorsze mięso jest lepsze od najlepszej karmy. A w to, że mają wszystko co psu potrzebne nie wierzcie. Nie mówiąc o tym, że mięso dla psów jest dużo tańsze za to dużo zdrowsze od wszelkich suchych bobków.
 11. dwbem

  Usuwanie kamienia w narkozie

  Dziwne, że nie na wszystkie psy działają, na moje na szczęście tak choć staruszka to chyba genetycznie nie obrasta kamieniem alepinczery jednak też maja w miarę czyste zęby a też już8 i 10lat. Jak nie było jeszcze takich wynalazków to moje psy mlode gryzły kości cielęce a jak już nie powinny jeść kości to bardzo lubiły gryźć kromki ususzonego chleba i też miały zęby białe do śmierci. Ale jak nic nie działa to musi to zrobić weterynarz.
 12. Wspaniałe wieści, oby wszystko się udało.
 13. dwbem

  Owczarek niemiecki. Brit,Bosch,Josera czy Eukanuba?

  Jeżeli już to radzę Bosh lub Brit choć ja osobiście jestem wrogiem karmienia rozwijającego się szczeniaka suchą karmą, uważam, że miesożerca powinienjeść mięso bo najgorsze mięso jest lepsze od najlepszej karmy. Oczywiście nie samo ale skoro wolisz wygodę niż dobro psa to wybierz dobrą karmę choć jest dużo droższa od mięsa.
 14. dwbem

  Złamany pazur

  Wydaje mi się, że najlepiej byłoby ten pazur amputować bo takie naderwania mogą się zdarzać częściej bo zaczepi w krzakach czy sobie sam będzie próbował odgryźć.
×