• Announcements

  • Admin

   Regulamin Forum   12/31/16

   Dogomania na Facebooku
   https://www.facebook.com/groups/DogomaniaPL/    

dwbem

Members
 • Content count

  591
 • Joined

 • Last visited

1 Follower

About dwbem

 • Rank
  Advanced Member
 • Birthday 11/02/40

Converted

 • Location
  Warszawa
 • Interests
  Psy, książki i inne
 • Occupation
  Bankowiec informatyk obecnie emerytka
 1. Tak awaryjnie to może być dobra sucha - poszukaj na zooplus, tam mają karmy jednorodne, bez dodatków więc może uda ci się jakąś znaleźć.
 2. Olejek nie zaszkodzi a może pomoże.
 3. Sterylizować można 2-3 m-ce po cieczce, tak twierdzi moj wet a mam go bardzo długo i ma doktorat.
 4. Napewno mieszaniec ale śliczny, oby się zdrowo chował. A co z niego wyrośnie to zobaczymy za jakiś czas.
 5. A nie lepiej samemu karmić wołowiną z ryżem i warzywami? Ja kupuję wołowinę dla psów tanio, psy są zadowolone i zdrowe. Jestem przeciwniczką karmienia suchymi karmami zwłaszcza szczeniąt. Karmię całe życie mięsem i nie wiem co to alergie i inne choroby jelitowe. Wieprzowina jest nie wskazana dla psów. A karmy poszukaj na stronie zooplus.pl. Tam mają czystą wołowinę suchą lub puszki co wg mnie jest lepsze.
 6. anna redlicka

  Wolę się nie wypowiadać ale osobiście jestem przeciwna rozszerzaniu przez sędziego uprawnień do sedziowania wielu ras z wielu grup bo jak wiadomo - jak ktoś się zna na wszystkim to nie zna się na niczym. W Niemczech np. w mojej rasie sędzia musi być hodowcą danej rasy i sedziować tylko tę rasę ew. pokrewne. Sędziowanie wszystkich ras świata jest niedopuszczalne. A u nas niestety jest odwrotnie bo taniej wynająć sędziego do wielu ras jak wielu sędziów.
 7. Przede wszystkim pozwolić mu na przyjazne kontakty z innymi psami, jeśli będziesz go ograniczać spowodujesz, że może stać się agresywny myśląc, że skoro moja pani się boi to trzeba jej bronić i zaatakowac. W ten sposób sami wychowujemy psa na agresora. A chodzenia przy nodze można uczyć jak pies się wybiega bo musi mieć na to czas, jak zmęczony to łatwiej przyswoi komendę "noga", ew. można pójść na szkolenie, tam nauczą jak szkolić psa spokojnie.
 8. To ostrzeżenie, żeby nie kupować w pseudohodowlach zarejestrowanych w pseudo związkach. Warto najpierw dobrze sprawdzić i upewnić się co to zahodowla, jakie warunki i w jakim związku zarejestrowana. Dobrze, że udalo się uratować maluszka ale co z resztą nie wiadomo. Prawdziwy hodowca zanim wyda szczeniaki szczepi je co najmniej dwa a nawet rzy razy. W każdym bądź razie ja tak zawsze robiłam ale miałam hodowlę z prawdziwego zdarzenia.
 9. Moje psy po kościach to raczej dostawały zatwardzenia jeżeli zjadly za dużo. Ale przeważnie nic się nie działo a dostawały cielęce kości już w wieku kilku tygodni. Ale ja swoje psy karmiłam tylko naturalnie - surowe lub gotowane mięso i ryż lub makaron i warzywa i do dziś nie mam problemów a mam psy prawie 50 lat.
 10. Prawdopodobnie kleszcz był ale się nie wgryzł bo obroża zniechęca do konsumpcji. Choć na moje psy w obrożach nawet nie wchodzą.
 11. Może krzyżowka owczarka i labka ale kto to zgadnie na pewno. Ważne, że jest śliczna i kochana.
 12. Niestety długo żyją psy raczej małe i częściej mieszańce. Rottweilery średnio żyją 9-11 lat dlatego ta moja 12-latka to dla mnie rekordzistka choć bywa, że rottki dożywają i 14 lat ale to tak jak z ludźmi - niektórzy żyją ponad 100 a niektorzy nie dożywają 40-stki.Ale póki moja staruszka się jakoś rusza to oczywiście cieszę się z tego, wspomagam ją na ile się da nie patrząc na koszty.
 13. Maluszki są urocze i takie związane z sobą, dobrze byłoby żeby znalazły wspólny dom. Ile Rokuś ma lat? Bo ja mam rottweilerkę, ktoras za parę dni skończy 12 lat, u mnie rekordzistka bo poprzednie tyler nie dożywały, nasjdłużej 11 lat i 8 m-cy. Sunia się jeszcze trzyma ale ma coraz słabsze łapki i czasami się potyka i podpiera czołem, na szczęście trwa to sekundy i za chwilę nawet jeszcze biega truchcikiem ale też się martwię co będzie jak przestanie chodzić bo poza tym jest wyjątkowo zdrowa, nie ma siwych włosów a zęby mia bialutkie do samych dziąseł choć nigdy nie czyściłam ich u weta.
 14. Ale widzę, że ty masz świadomość czym grozi wzięcie szczeniaka, ile wymaga cierpliwości i serca, czasu i zgody na zniszczenia a po neptunie jakoś tego nie widzę. Ja mam psy 50 lat i jakoś do dziś nie zniechęciłam się do posiadania psów, csałe życie potrafiliśmy sobie z mężem radzić z psami w miszkaniu i to nie jednym a po kilka mimo pracy. Ale do tego trzeba nie tylko wiedzy ale przede wszystkim dużo miłości i cierpliwości. Ja też miewałam brudno i bałagasm ale zawsze twierdziłam, że wolę stado psów jak puste wylizane salony i widzę, że ty też jesteś taka.
 15. Rozumiem śpiących ze swoimi psami, ja śpię tylko z jedną średnią pinczerką bo pozostałe czyli rottweilerka i pies średni pinczer śpią w sypialni ze mną ale na swoich miejscach, i też czasami nie mam miejsca dla siebie bo mała też potrafi spać w poprzek a ja budzę się wisząc nad podłogś. Cu, że jeszcze nie spadłam z łózka.