• Announcements

  • Admin

   Regulamin Forum   12/31/16

   Dogomania na Facebooku
   https://www.facebook.com/groups/DogomaniaPL/    

dwbem

Members
 • Content count

  840
 • Joined

 • Last visited

1 Follower

About dwbem

 • Rank
  Advanced Member
 • Birthday 11/02/40

Converted

 • Location
  Warszawa
 • Interests
  Psy, książki i inne
 • Occupation
  Bankowiec informatyk obecnie emerytka
 1. Straszna wiadomośc, poryczałam się bo miałam nadzieję, że jednak się uda. Ogromny żal, że tak szybko odchodzą tacy ludzie jak Ewa. Wyrazy współczucia dla rodziny. Dobrze, że zwierzaczki mają zapewnioną pomoc. I ja poproszę o numer konta - bo oczywiście chcę się dołożyć do kwiatów a co zostanie to dla zwierzaczków.
 2. Dziwne, że potas powoduje bóle brzucha, ja biorę Katelin od dawna i nie mam żadnych bóli. Moja mama też brała i dożyła 91 lat i też czuła się dobrze.
 3. Zgadzam się takie rottki to karykatura. Ja je mam 30 lat ale inne, prawdziwe, niemieckie a to co teraz zrobiło się modne to wg mnie skrzyżowanie buldoga z mopsem, horror. Na choirobę lokomocyjną są leki, te dls dzieci możesz podac psu bo szczeniaki tak często mają a potem z tego wyrastają. Ja na dłuższe podróże wystawoe tak robiłam i nie miałam zarzyganego samochodu. Jak podrosły to im przeszło na szczęście. Ale na wszelki wypadek zapytaj weta o dawkowanie bo bulwa to nie rottweiler.
 4. I bardzo dobrze, że jest szczupły, w tym wieku ma prawo. A te co widzieliście wcześniej to niestety prawdopodobnie były zapasione bo labradory mają tendencję do tycia i starsze często są za grube. Mój pies też je trawę choc nic mu nie brakuje, widocznie lubi taką jasrzynkę.
 5. Cudny maluch i jak dużo już się nauczył. Uwielbiam czarne psy, jest śłiczna. Też nie jestem zwolenniczką żelastwa w domu, wprawdzie mam psa, który uwielbia sie przykrywać ale tylko on z całej trójki to ma na fotelu przymocowany duży ręcznik, ktorym się sam umiejętnie przykrywa. A co to jest to drugie małe i puchate?
 6. Po pierwsze ile onma m-cy bo jeżeli poniżej 3 to nic dziwnego, to psie dzxiecko i jeszcze nie umie wytrzymywać długo. a po drugie - jak napisała Sowa poczytaj na temat wychowania szczeniaka , uważam że powinno się czytać przed wzięciem psa ale lepiej późno niż wcale.
 7. Racja, miałam psy szkolone na obronne nawet do POIII,policyjnie a mimo to wszystkie mogły chodzić bez smyczy i kagańca bo nie atakowały bez powodu ani ludzi ani psów, doskonale odróżniały autentyczną agresję poza tym były karne, w każdej chwili do zatrzymania. A agresywne psy pacyfikowały siłą czyli kładły ale nie gryzły. No ale to była moja praca od szczeniaka, socjalizowałam je najpierw ze światem a na obronne szkoliłam dopiero jak były dorosłe, po posłuszeństwie, poza tym wbrew opinii rasy były z natury łagodne i przyjazne.
 8. Oby się zdecydował wejść za bramę - może jakiś pachnący smakołyk wewnątrz przy otwartej bramie i ktoś ukryty na zewnątrz tak, żeby jak zdecyduje się wejść można bylo zamknąć bramę za nim. Ale to tylko sugestie, wiem że dosyć trudne do zrobienia bo viedak bardzo się boi.
 9. Ja nie szaleję z tymi genialnymi mądrościami, psy całe życie karmię naturalnie, przede wszystkim mięsem surowym lub gotowanym z dodstkiem różnych wypełniaczy i warzyw, dostają mleko, biały ser, jajka a czasami jako przekąskę suchą bezzbożową karmę albo na zmianę z mięsem karmę mokrą Animonda lub Rocco i przez kilkadziesiąt lat posiadania psów nie mam żadnych problemów zdrowotnych - nie wiem co to alergie, biegunki, problemy jelitowe. Więc nie przesadzajmy z tymi teoriami producentów tego badziewia jaskim są w większości suche karmy.
 10. To mogła być reakcja obronna na nagły ruch w waszą stronę ale jednak trzeba nad tym panowac i nauczyć psicę spokojniejszej reakcji na takie sytuacje. Bywa, że psy nie lubią jakiegoś psiego osobnika jeżeli wcześniej doszło do jakiegoś napadu, przestraszenia szczeniaka ale przeważnie to też się daje opanować choć niektóre niechęci pozostają i trzeba po peostu unikac bliskich kontaktów z takim psem.
 11. Też tak radzę, drugi wet i właściwa diagnoza, wydaje mi się, że guz powinien być wycięty, 12-letni pudel to nie 12-letni dog, powinien przeżyć narkozę ale to moja opinia, właściwą decyzję powinien podjąć dobry weterynarz bo ja nim nie jestem i nie wymądrzam się.
 12. TaTina ma rację, nie kupuje się psów od pseudohodowców.
 13. Bou, nie wygłupiaj się, mleko jest jak najbardziej dozwolone dla tak małego szczeniaka. Kto oddaje 5-tygodxniowe szczenię. Takie ma dostawać przede wszystkim mleko zagęszczone np. kaszkami dla niemowląt. A suchą karmę radzę odstawić, przyzwyczajać szczeniaka powoli do mięsa, sera, jajek oczywiście nie na raz ale taki mały powinien jeść 5 razy dziennie. Oczywiście jak ma biegunkę to jeden dzień przegłodzić ale bez przesady. Pewnie tak zareagował na suchą karmę.
 14. Właśnie, szczeniak mały ma prawo nie wytrzymywać długo jak dziecko i jeżeli karciłaś go za to to boi się przy tobie załatwiać. Radzę teraz cierpliwie i długo z nim chodzić na zewnątrz , jest szansa że nie wytrzyma i wreszcie się załatwi a wtedy musisz entuzjastycznie go za to pochwalić, dać smakołyk, tak zeby skojarzył że tak wolno i jesteś zadowolona a nie zła. To niestety wymaga dużo cierpliwości ale może się udać. Ja tak nauczyłam swojego szczeniaka do załatwiania się na dworze bo jak to szczeniak długo uważał, że do tego służy kojec choć nigdy go za to nie karciliśmy.
 15. Jakiego polskiego Kc?