Jump to content
Dogomania
 • Announcements

  • Admin

   Regulamin Forum   12/31/16

   Dogomania na Facebooku
   https://www.facebook.com/groups/DogomaniaPL/    

dawid123

Members
 • Content count

  37
 • Joined

 • Last visited

 1. Różnica między komendami

  A wracając do pytania z pierwszego postu chciałbym poprosić jeszcze o wyjaśnienie: 1. Pies świetnie reaguje na "nie rusz" (czyt: nie zbliżaj się i nie bierz do mordki; osobno będziemy ćwiczyć "puść") podczas treningu ze smakołykami. Z przedmiotami jest różnie, czasami się odsuwa czasami zaczyna gryźć. Co wtedy? Mam go odsuwać, być konsekwentnym i z czasem to się samo zrobi? Domyslam się, że tutaj chyba sporo cierpliwości trzeba wykazywać... Nie zawsze mam też przy sobie smakołyk, a on wyraźnie (poza treningiem) kiedy się odsunie np. od krzesła to czeka i rozgląda się. Czy wtedy pochwała słowna wystarczy? 2.Czy spalona komenda jest wtedy kiedy pies jej w ogóle nie robi ani podczas treningu ani w życiu codziennym? Jak pisałem na treningu działa w 99,99%, a w życiu 50%. Czy ona zaczyna byc spalona, jesli za często ją powtarzam, czy dopóki pies ze smakołykami wykonuje jest OK? 2.Piesek waruje już bez ruchu na samą komendę, ale czasami jest tak, że zanim zdąze ją wypowiedzieć on już sam się kładzie, bo wie, że czeka go coś dobrego. Czy to jest dobra rzecz? Pytam, bo zastanawiam się na ile to będzie coś co on robi świadomie, i faktycznie wykonywał komendę kiedy ją usłyszy, a na ile jest to nienauczone tylko podświadome. 3. Jak można wzmocić skupienie na spacerze? W domu jest łatwo, robię to przed każdym treningiem, czekam i utrzymyuje spojrzenie. Ale na spacerze wszystko rozprasza i chciałbym też tam poćwiczyć uwagę, ale nie bardzo wiem jak...
 2. Co zrobić z tymi psiakami?

  Jakaś fundacja zajmująca sie psami i „nalot” do domu... a mieszkańcom wsi przegadać do rozsądku - nie wierze ze sa miejsca AŻ tak zacofane. A jeśli policja nic nie robi to trzeba sie zgłosić na policję szczebel wyżej (nie wiem powiat, województwo)?
 3. Różnica między komendami

  To u nas jakieś wielkie bo udało mu sie zrobić na zewnatrz przed skończeniem 3 miesiąca :)
 4. Różnica między komendami

  Haha. No nasz jakos szybko załapać: 2 noc w nowym domu - 1 załatwienie na zewnatrz 3 noc - podejście o balkonu i od tego czasu daje znak ze musi No i wypracowaliśmy jedna rzecz - pod balkon tylko wtedy przychodzi kiedy juz naprawdę MUSI zrobić. Poza tym trzyma a na zewnatrz zawsze zrobi. Wiec 3 minutowy spacer o 24:00=czysta noc :D
 5. Różnica między komendami

  No właśnie mnie to stresuje - bo mam wrażenie jakby był smutny albo obrażony dlatego, że go "zostawiłem"; to nie jest tak, że on siada spokojnie przy mnie, tylko kiedy słyszy otwieranie drzwi wychodzi z legowiska, staje pod nimi a jak tylko zobaczy znajomą twarz to spokojnie się odwraca i do legowiska, ale jeśli mówisz że to dobrze? drugiego opiekunka za to obskakuje zawsze jak wróci, wpada właśnie w taki dziki szał, ciekawe, że są to tak dwie skrajne reakcje (a ja jestem osobą która poświęca mu 90% czasu) [chociaz czytałem gdzieś że podobno spokojne powitanie tzn jakby "obojętne" jest dobrym objawem, bo skakanie może oznaczac lek separacyjny] Ale pogryzł totalnie maty higieniczne - czy to może być ze stresu? Może dlatego był też taki zmulony, bo się papieru najadł... (chociaż nie zrobił ani siku ani nic - po 1,5 tygodnia w nowym domu jest w stanie wytrzymać 4-5h bez toalety, mądra psina!, tak samo w nocy - ostatnio wytrzymał 7h, a nawet jak wstał to mu się nie spieszyło tylko poczekał z 10-15 minut żeby wyjść na zewnątrz)..
 6. Różnica między komendami

  Super, dzięki za podzielenie się doświadczeniem. A to normalne, że szczeniak kiedy wracam po paru godzinach do domu niezbyt cieszy się na mój widok? Wstaje, przechodzi obok mnie - jakby sprawdzał KTO otworzył drzwi do mieszkania - i odsuwa się na legowisko, a kiedy próbuje go pogłaskać czy się zbliżyć to mam wrażenie, jakby się cofał, był przestraszony (a ma naprawdę tu jak u Pana Boga za piecem :)) ). To normalny proces aklimatyzacji? Mam wrażenie, jakby moja obecność była dla niego obojętna.
 7. Różnica między komendami

  Rozumiem. Czyli po prostu zacząć ćwiczyć komendę do mnie i potem przywoływać ćwiczyć w różnych sytuacjach?
 8. Karma sucha a świeże mieso

  Niestety piesek złapał giardie... wiec stad te problemy ale na szeście ma apetyt i nie chudnie, luźny stolec rzadko jest... od dzis 3x drontal plus wiec miejmy nadzi ze sie tego pozbędzie. Smakolykow daje mało, 2-3 kawałki dziele je drobne wiec mogę go szkolić bo zrobię parenascie powtórzeń a równocześnie nie jest tego za duzo żeby nie dostał biegunki ale animonda działa :)
 9. Różnica między komendami

  Patikujek, dzięki za odpowiedź :) Pies reaguje na "nie rusz" kiedy np. coś zrzucę, ale dam mu skarpetkę wypowiem komendę i zostawiam. Kiedy ma coś dłużej w mordce już nie - myślę, że tu sprawdzi się komenda "puść/daj" kiedy ją wprowadzę. Przy okazji chciałem zapytać o jeszcze jedną kwestię: 1. Czy rozróżniacie komendy do mnie, a chodź tu? Gdzieś czytałem, że "do mnie" ma oznaczać ZAWSZE bezwarunkowe przyjście psa - i że nie można nadużywać tej komendy, a gdzie indziej żeby często w domu tak wołać i sprawdzać, czy na pewno przychodzi; "chodz" ma po prostu oznaczać "swobodne" poruszanie się za przewodnikiem. 2. Czasami w trakcie zabawy albo kiedy pies ma czas wolny jest tak ,że np. siada i patrzy na mnie. Kiedy wołam go, "chodź tu", albo macham rękami - zachęcam żeby przyszedł - nie reaguje. Właściwie reaguje tylko i wyłącznie: podczas treningu (wie że zaraz będzie smakołyk i zawsze przyjdzie) i na spacerze (nowe miejsca, strach, ale też nie zawsze; czasami siada i nie ruszy). Jak można to zmienić? Przed każda sesja staram się skupić jego uwagę na mnie kilkoma próbami, ale tak jak napisalem - on tak czy inaczej podczas treningu jest skupiony, bo wie że czeka go coś dobrego. Poza tym przychodzi kiedy ma na to ochotę. Czy w tym miejscu właśnie warto wprowadzić komendę "do mnie", czy raczej "chodź tu" (w znaczeniu podejdź, ale nic wielkiego się nie dzieje, "tylko sprawdzam" [podczas gdy "do mnie" oznaczałoby chodź szybko, usiadz przede mną i czekaj]) ?
 10. Karma sucha a świeże mieso

  O to mi chodziło. To buldog francuski, karmie 1st choice puppy sensisitve skin. Pies ma drobne problemy jelitowe wiec dlatego tez na pewno nie je ze smakiem (ale jak był trochę bardziej głodny to były dni gdzie zjadał cała miskę suchej wiec to raczej niej jes problem ze mu nie smakuje ) Dzis dodałem dosłownie odrobine, moze 20-30g animondy do karmy suchej i... miska była pusta w 5 minut :) a czy taki sposób można stosować właściwie cały czas jeśli psu to smakuje? Naprawdę byłem zdziwiony :) miał trochę rzadko stolec po tym ale to pewnie po dodatku karmy mokrej, normalna reakcja - tak mysle... i cieszę sie ze można jako przysmaki dawac mięso z dzika, przepada za tym
 11. Karma sucha a świeże mieso

  Zapytam jeszcze, jeśli mogę: 1. To mięso z dzika - przysmak treningowy - to jest dokładnie ten: https://naturea.com.pl/pl/p/Dziczyzna-Bezzbozowe-naturalne-przysmaki-dla-psow%2C-80g/286 Jeśli można to kupić, to jest to chyba bezpieczne i przebadane mięso? 2. A więc jak rozumiem jeśli karmimy suchą karmą to mimo tego jako przysmak treningowy można podawać surowe mięso, w małej ilości? 3. Żeby szczeniakowi lepiej smakowało chcę dodać do karmy odrobinę karmy mokrej - a dokładnie animonda junior (serca indycze+wołowina); tak mi poleciła jedna osoba, aby karmę suchą "posypać" w małej ilości taką własnie puszką. Czy tak można robić?http://www.zooplus.pl/shop/psy/karma_dla_psa_mokra/animonda/junior/158549
 12. Karma sucha a świeże mieso

  Hej Czytałem, że jeśli karmimy tylko karmą to należy się tego trzymać, bez gotowanego jedzenia. Ale czy w tym wypadku mogą w grę wchodzić smakołyki treningowe takie jak surowe mięso z dzika/kurczaka, czy wtedy też przysmaki muszą być suchą karmą?
 13. Maty - co dalej? Drugi krok?

  Już wszystko "załatwione". Piesek w niespełna tydzień w nowym domu, kiedy ma potrzebę: 1. Podchodzi do balkonu albo drzwi wejściowych 2.Jest w stanie w nocy wytrzymać bez siku albo kupki 3.Ostatnio dwa razy został sam na kilka godzin i też nie było niespodzianki ;) Matę zostawiam na noc, gdyby coś, bo wiadomo że wypadek może się zdarzyć. Ale szybko załapał...
 14. Czy konsystencja stolca u szczeniaka/psa powinna być bardzo stała, tak że jeśli zbieramy go z ziemi można go "złapać" ? Czy stolec trochę bardziej luźny, tzn nie rzadki jak biegunka, ale taki który np. po zebraniu jest "miękki", jakby "gęsty" świadczy o jakichś problemach? Chciałbym też zapytać o kolor moczu. Jest idealnie słomkowy/źółty, ale zauważyłem dziś, że piesek sikał przezroczystym moczem, wyglądał jak woda. Faktem jest, że bardzo dużo dziś pił - czy jest się czym martwić, czy mocz jest po prostu rozrzedzony wodą?
 15. Tylko karma?

  Czytałem, że jeśli karmimy tylko karmą to należy się tego trzymać, bez gotowanego jedzenia. Ale czy w tym wypadku mogą w grę wchodzić smakołyki treningowe takie jak surowe mięso z dzika/kurczaka, czy wtedy też przysmaki muszą być suchą karmą?
×