Jump to content
Dogomania

amartyno

Members
 • Content count

  236
 • Joined

 • Last visited

About amartyno

 • Rank
  Advanced Member

Recent Profile Visitors

1228 profile views
 1. amartyno

  KTO MIAŁ LUB MA PSA CHOREGO NA NERKI ?

  Tak, potas jest podwyższony, ale SDMA w normie, więc wet twierdzi, że to na pewno nie nerki (z tym, że surowica z której pobierano SDMA siedziała w laboratorium przez kilka dni). Psiak miał robione USG jamy brzusznej w czerwcu u dobrej wet i wszystko było ok. Pozostało nam jutro jeszcze zrobić badanie moczu, w tym stosunek mocznika do kreatyniny, na wszelki wypadek.
 2. amartyno

  KTO MIAŁ LUB MA PSA CHOREGO NA NERKI ?

  Po 3 tygodniach brania RenalVetu zero zmian. Mocznik wynosi 10,6 a potas 5,44. Reszta jonów w normie, kreatynina w normie, SDMA w normie. Wet mówi, że to nie chore nerki, a mocznik pochodzi od jedzenia albo suplementow. Daję mu karmę mokrą AlphaSpirit gdzie białko = 8%, ale dostaje suplementy Cardioforce na serce plus kilka innych (na tłuszczaki, stawy i mózg). Na wszelki wypadek odstawiłam wszystko oprócz koniecznych leków i suplement na stawy. Rzecz w tym, że dostawał bardzo małe dawki tych suplementów, a wyniki wątrobowe ma świetne. Widzę, że obecna wet nie do końca wie co to jest, chyba zasięgniemy drugiej opinii u bardziej doświadczonej lekarki. Czy ktoś się spotkał z czymś takim?
 3. amartyno

  Pomóżcie mi proszę :(((

  Możesz. Nie raz to robiłam i dobrze na tym wyszłam - weci są zdziwieni dobrymi wynikami mojego staruszka a ja zawdzięczam to temu, że nie zawsze się z nimi zgadzałam. Wejdź na Google i znajdź inne kliniki najbliżej Ciebie, tak żebyś mogła dojechać. Przeczytaj o nich opinie - dobry wet wyjaśni Tobie jak działają enzymy lepiej niż my tu na forum i pomoże Ci znaleźć tańsze odpowiedniki. Będę brutalnie szczera - Twoja wet brzmi jak partacz pierwszej klasy i chodząc do niej skazujesz swoją kruszynę na śmierć. Nie trać więcej pieniędzy na jej głupie pomysły. Weź się w garść, pójdź do dobrego weta, zrób USG i badania i jak najszybciej ustal z nim odopwiednią dietę dla małej. Moja kuzynka miała podobną sunię z problemami trzustkowymi i mała dożyła 17 lat, więc głowa do góry :)
 4. amartyno

  Pomóżcie mi proszę :(((

  Broń boże nie lecz psa u Wąsiatycza - tam jest mordownia! Raz wzięłam tam psa z ugryzieniem twarzy aż do kości i za jedną tabletkę musiałam zapłacić 140 zł; do tego psa chcieli zszyć dopiero na następny dzień (w nocy dostał dreszczy). Mam sporo zaufania do dr Adamskiej w klinice Amicus na os. Rzeczypospolitej 3. Mają tam dobre USG, nieduże ceny i jeżeli trzeba to skierują do dobrego specjalisty. Jest to doświadczona lekarka, która nie raz nam pomogła gdy inni zawiedli - tylko trzeba się wcześniej zapisać na USG. Dobrze jest na razie zmniejszyć porcje jedzenia, żeby nie obciążać trzustki i podawać tylko najkonieczniejsze leki plus suplementy (np ostropest).
 5. amartyno

  Pomóżcie mi proszę :(((

  Koniecznie zasięgnąć porady drugiego weta. Do weterynarzy należy stosować zasadę ograniczonego zaufania, bo dla nich to pacjent a dla nas najlepszy przyjaciel. Mam starszego psa i w poważniejszych sprawach zasięgam porad odnośnie niego w dwóch klinikach w Poznaniu - dla pewności. Ile lat ma piesek? Jego problemy istotnie brzmią poważnie i potrzebna jest szybka i trafna diagnoza.
 6. amartyno

  KTO MIAŁ LUB MA PSA CHOREGO NA NERKI ?

  SDMA jest w górnej normie, więc to chyba nie PNN (?). Na razie psiak dostaje RenalVet i za parę tygodni powtórzymy badanie mocznika/kreatyniny. Być może udało nam się wychwycić to wcześnie.
 7. amartyno

  Bardzo proszę o pomoc nie wiem co robić:(

  Czy zadzwoniłaś już do jakiejś fundacji albo towarzystwa ochrony zwierząt?
 8. amartyno

  Bardzo proszę o pomoc nie wiem co robić:(

  Również tak myślałam, bo jeżeli ktoś jest na tyle kumaty, żeby założyć konto na Dogo i spędzić pół dnia pisząc na forum, to jest w stanie wyszukać w internecie fundacje w okolicy. Pozostaje mieć nadzieję, że to jakiś dzieciak nudzi się w wakacje. PS Dokarmianie to nie jest żadne rozwiązanie. Pies musi mieć opiekę i schronienie, nie mówiąc o mizianiu...
 9. amartyno

  Bardzo proszę o pomoc nie wiem co robić:(

  Oto kilka miejsc w podkarpackim gdzie można zadzwonić: https://www.facebook.com/fundacja.psiazylek/ , http://www.stonz-sanok.pl/ , http://kundelek.rsoz.org/. Jeżeli pies uszkodził sobie łapę i nie zostanie ona leczona, to być może trzeba będzie ją amputować dlatego ważne aby zapewnić psu opiekę jak najszybciej. Nie dziw się, że ludzie Was krytykują - biedne stworzenie jest głodne i w bólu a Wy myślicie o wakacjach i kredycie. Jeżeli złapiecie psa, to możliwe, że ktoś z fundacji po niego przyjedzie. Wystarczy krótki telefon.
 10. amartyno

  KTO MIAŁ LUB MA PSA CHOREGO NA NERKI ?

  Mój 14-letni mieszaniec jest w trakcie diagnozy PNN, ale wygląda na to, że ma uszkodzenie nerek II stopnia (z czterech). Ma chore oczy i niewydolność serca, więc wiedziałam, że prędzej czy póżniej przyjdzie kolej na nerki. Ponad 2 tygodnie temu zjadł jakieś niebieskie granulki, które ktoś podrzucił pod dom, dostał kroplówkę i leki (vit K, węgiel, baryt) a przy okazji zbadano mu nerki. Zawsze miał mocznik i kreatyninę poniżej normy, a teraz kreatynina pośrodku normy a mocznik poza skalą. Do tego potas wysoki. Dawałam mu małą dawkę Ipakitine, co trochę zbiło mocznik ale nadal jest zawyżony. Wet zaleciła zbadanie poziomu SDMA i czekamy na wyniki. Póki co pies dostaje Nefrokrill i RenalVet ale czekamy do wyników zanim nie zdecydujemy się na konkretne leki. Chętnie czytam Wasze doświadczenia, bo nigdy jescze nie miałam psa z PNN i wolę być przygotowana na to co nas czeka...
 11. ArthroVet jest ok, ale zauważyłam, że suplementy na bazie suszonych małż dają o wiele lepsze efekty u mojego 14-latka. Są zwykłe sproszkowane małże (firmy Lunderland, Grau, Pokusa, Luposan) albo tabletki z ekstraktem z małż. Substancje aktywne są takie same - chondroityna i glukozamina, ale chyba są łatwiej przyswajalne. Do tego dorzcam Arthrodol raz dziennie.
 12. amartyno

  Jaki jest wasz ulubiony szampon dla psa?

  Ze zwykłych szamponów ta seria nam służy: https://www.naszezoo.pl/pl/p/Beaphar-szampon-Premium-Przeciwswiadowy-250ml/4759 . Z weterynaryjnych, ta seria jest dosyć dobra: https://zooart.com.pl/product-pol-8995-Virbac-Allermyl-szampon-dermatologiczny-200ml.html.
 13. amartyno

  Dziwne zachowanie psa

  Zdecydowanie trzeba z nim pójść do weterynarza, Zachowanie, które opisujesz jest typowe dla chorego psa.
 14. amartyno

  Pies do mieszkania

  Może adopcja psa? Sporo psów w schroniskach spełnia Twoje oczekiwania...
 15. amartyno

  Drugi pies i agresja między starym

  Mam 2 adoptowane samce i na początku też nie było łatwo. Przede wszystkim muszą wiedzieć, że to Ty jesteś alfa-suką i decydujesz o wszystkim. Powinni mieć miski w sporej odległości od siebie, nawet w innych pokojach, ale to już wiesz :/ Pierwsze dni w nowym domu są dla nowego psa stresujące i reaguje bardziej nerwowo. Nie powinnaś go zbytnio rozpieszczać, bo zacznie myśleć, że jest ważniejszy od suczki. Ja traktowałam oba psy jednakowo od początku, chociaż starszy dostawał wszystko najpierw. Jak tylko widziałam, że zanosi się na walkę to albo 'warknęłam' ostro (jak sytuacja była poważna) albo odwołałam młodego i pochwaliłam go gdy do mnie przyszedł. Walki stopniowo ustały po ok. 2 tygodniach i psy się zaakceptowały. Na Twoim miejscu jak najszybciej zainwestowałabym w chociaż jedno spotkanie z behawiorystą, który wszystko wyjaśni lepiej.
×