• Announcements

  • Admin

   Regulamin Forum   12/31/16

   Dogomania na Facebooku
   https://www.facebook.com/groups/DogomaniaPL/    

amartyno

Members
 • Content count

  202
 • Joined

 • Last visited

About amartyno

 • Rank
  Advanced Member

Profile Information

 • Gender

Recent Profile Visitors

759 profile views
 1. Okazało się, ze u nas jest gronkowiec złocisty w oczach - czy to częste u psów? Dostaliśmy gentamycynę, więc mam nadzieję, że w końcu poskutkuje...
 2. Właśnie to przechodzimy. Mój staruszek ma zapalenie spojówek od ponad miesiąca, zatracił zdolność wytwarzania łez i do tego doszła atopowa skóra. Przemywamy oczy sztucznymi łzami/solą fizjologiczną i czekamy na wyniki posiewu. Na szczęście jest czarny i nie widać śladów preparatu:/ Myślę, że lepiej przy oczach nie kombinować dodatkowymi chemikaliami....
 3. Ranka powoli się goi. Myjemy codziennie Allermylem i dezynfekujemy Octeniseptem. Do tego pies stracił zdolność wytwarzania łez i ma zapalenie spojówek, więc muszę my przemywać oczy solą fizjologiczną. Czekamy na wyniki posiewu z oka.
 4. Mamy Hexaderm i jest dobry, ale teraz przerzuciliśmy się na Allermyl, który zawiera lanolinę i jest specjalnie dla skóry atopowej. Po kąpieli pies się mniej drapie, więc na razie smarujemy hot spot i zobaczymy co będzie. Pies jest karmiony barfem i puszkami (canagan albo hermanns), przy czym nie dostaje kurczaka, wieprzowiny i indyka. Raczej nie dostaje zbóż, czasami tylko mu dam trochę kaszy jaglanej albo owsianki. Suplementy ograniczyłam do minimum, chociaż i tak mu nic nowego przez ostatnie parę miesięcy nie dawałam. Codziennie dostaje łyżkę oleju (zazwyczaj z łososia, chociaż teraz z czarnuszki albo ostropestu).
 5. Niestety problem się pogarsza. Pies ciągle się drapie/gryzie a dzisiaj pojawił się sączący hot spot na udzie. Miał robione zeskrobiny i nie ma świerzbowca. Poziom T4 jest w porządku i raczej nie jest to alergia. Mamy konsultację u chirurga w sprawie chropowatej rogówki w poniedziałek więc zapytamy się o to. Trochę czuję się bezradna, bo właściwie nikt nie wie co to jest i tylko kazali smarować hot spot Fucidinem i myć go szamponem dla atopowej skóry. Pies dostaje suplement na skórę i sierść ma ładną, zwłaszcza na swój wiek. Czy ktoś się spotkał z czymś takim?
 6. Podaj psu kisiel z siemienia lnianego i owsiankę - okleją one wykałaczkę i przyspieszą wydalenie. Parę godzin później, podaj łyżkę parafiny, która stworzy poślizg w jelicie. Na pewno bądż przygotowana na wizytę u weta przy pierwszych objawach perforacji.
 7. Masz rację, zazwyczaj kąpie go raz na 3 miesiące. Teraz go wykąpałam, bo zauważyłam, że przez ok 12 godz po kąpieli się nie drapie. Chyba w końcu doszłam do tego co to jest: w sierpniu przeszłam z Arthroscanu (który zawiera kolagen) na suszone małże jako suplement na stawy. Skóra się zrobiła dosyć sucha, włosy się elektryzują i to go zmusza do drapania. Wystarczy, że zmoczę ręce wodą i go pogłaskam po całym ciele i się nie drapie. Myślę, że spokojnie do wiosny nie będzie potrzeby go kąpać. Suplement, oczywiście zakupię przy pierwszej okazji.
 8. No włąśnie nie znalazłam pcheł, ale wet mówi, że i tak może mieć. Dostaje regularnie olej z łososia/witaminy i Forthyron na niedoczynność tarczycy. Poziom hormonów tarczycy był ostatnio sprawdzany w sierpniu, nie zaszkodzi sprawdzić je ponownie.. Jego skóra jest dosyc sucha i włosy się elektryzują, pomimo umyciu w sprawdzonym nawilżającym szamponie. Widzę, że biedak się męczy, przy drapaniu wręcz wyrywa sobie kłaki sierści. Na pewno podam mu jakiś preparat witaminowy specjalnie na skórę (Dermactiv?).
 9. Mój 13-latek od ok. 10 dni nieustannie się drapie, ma suchą skórę i traci sierść (równomiernie). Parę dni temu byliśmy u weta, który powiedział, że może to być alergia na odchody pcheł - dostał Advantix 06.10 - i dał mu antyhistaminę na tydzień. Oczka ma zaczerwienione, ale jednocześnie zwalczamy zapalenie spojówek. Planuję z nim iść znowu do weta we wtorek, bo wygląda na to, że lek niewiele daje. Nie stosuję nowych suplementów, płynów itp. Jakie badania najlepiej wykonać w tej sytuacji? Planowałam poprosić o morfologię, zeskrobiny i badanie kału. Czy coś jeszce? Pod koniec października miał robione pełne badanie krwi i wyniki były w normie, nawet lepsze niż poprzednio. Nie karmię go niczym nowym.
 10. Ok, nie wiedziałam. U nas ranki były małe, 0,5-2 cm a rana na zdjęciu powyżej wygląda strasznie. Mam nadzieję, że pies dostał antybiotyk osłonowo...
 11. Mój weterynarz powiedział, że rany można przemywać Rivanolem albo Octaniseptem - co jest nie tak z rivanolem? U nas zadziałał pięknie. Woda utleniona, z kolei, pieni się i potrafi szczypać.
 12. Psy, tak jak dzieci, rzadko spełniają wszystkie nasze oczekiwania...
 13. W maju podczas deratyzacji w mieście mój pies liznął różowe granulki rozrzucone w trawie - myślałam, ze mógł jedną połknąć więc się nabawiłam niezłego stracha a czytanie o skutkach trutki w internecie nie pomogło. Jeżeli pies już wymiotuje krwią to szanse są niewielkie, ale jednak są. Trzymam kciuki za psinkę.
 14. Można też posmarować miejsce Tribioticiem albo podobną maścią antybiotykową, Jeżeli nie masz octaniseptu to można użyć Rivanol - nie pieni się jak woda utleniona i nie szczypie.
 15. Ja wychodzę z założenia, że jeżeli ktoś nieproszony wchodzi na podwórko i pies go ugryzie to sam jest sobie winien. Furtkę trzeba zabezpieczyć, wywiesić znak "Uwaga, groźny pies" i nie sprowadzać ciągle do domu nowych ludzi. Pies w tej chwili potrzebuje spokojnych klimatów, a nie skaczące dzieci czy przebiegających obok obcych mężczyzn. Niestety, czasami trzeba zmienić swój tryb życia jeżeli chcemy pomóc psu. Z tego co pisze damakier, ćwiczenia odczulające na mężczyzn nie były przeprowadzone prawidłowo - bodziec był wprowadzany zbyt szybko. Warto wziąć do tego doświadczonego behawiorystę. Z drugiej strony psy po przejściach nie jest prosto wyszkolić: złe bodźce przyswajają od razu, natomiast dobre trzeba powtarzać bez końca zanim nie skoryguje się zachowanie psa.