• Announcements

  • Admin

   Regulamin Forum   12/31/16

   Dogomania na Facebooku
   https://www.facebook.com/groups/DogomaniaPL/    

amartyno

Members
 • Content count

  40
 • Joined

 • Last visited

About amartyno

 • Rank
  Advanced Member

Profile Information

 • Gender

Recent Profile Visitors

156 profile views
 1. Jeżeli po operacji stała się bardziej agresywna, to jej lęk może być spotęgowany bólem. Mam nadzieję, że dostawała (dostaje?) leki przeciwbólowe. Jeżeli behawiorysta nie wchodzi w grę, to polecam książke pt. “Pies, który kochał zbyt mocno” – jest tam cały rozdział o agresi na tle lękowym i jak z tym sobie radzć w warunkach domowych.
 2. Jeżeli piesek ma skłonność do zjadania rzeczy to warto też mieć w domu wodę utlenioną do prowokowania wymiotów i węgiel aktywowany na drobne zatrucia.
 3. Podaj psu łyżkę oleju parafinowego – można go dostać w każdej aptece. Olej parafinowy tworzy poślizg w jelitach , co umożliwi szybkie wydalenie pestki.
 4. Też mam psa na Fothyronie (2x400/dziennie, pies ma 25 kg) i ustawienie dawki zajęło nam ok. 5 miesięcy. Zgadzam się z bou co do USG i endokrynologa, ale też należy zwrócić uwagę na same badania. Czy laboratorium jest wiarygodne? Czy pies na pewno połknął tabletkę? Niektóre psy potrafią ją trzymać w buzi i wypluwają gdy właściciel nie patrzy. Mój raz tak zrobił i wynik badań był dziwnie niski. Czy sierść psa się w ogóle poprawia?
 5. Gdybym mała nauczyć psa komendy “noga” to bym poczekała aż jest troche zmęczony, tak jak powiedziała dwbem, i bym przeprowadziła krotką sesję szkoleniową po każdym spacerze, w której prowadzę psa blisko nogi wymawiając komendę. Gdy on ciągnie, stajemy. Gdy posłusznie idzie blisko nogi, otrzymuje pochwałę lub przysmak. Smycz zawsze powinna być luźno – nie można doprowadzić do sytuacji gdzie pies ciągnie nas na smyczy. Wtedy stajemy. Podczas takie sesji należy być przede wszystkim spokonym i zrelaksowanym. Pies nie zawsze od razu rozumie o co nam chodzi, ale nie należy się tym stresować, bo pies to wyczuje i sam będzie się denerwował. To ma być przyemna zabawa dla was obu, chociaż oczywiście to ty rządzisz i pies musi o tym wiedzieć. Sama nie uczyłam psa tej komendy, więc może ktoś kto to zrobił podzieli się swoim podejściem. Wiem, że są smycze typu halti dla trudnych do kontrolowania psów, albo niektórzy stosują klikery. A jak pies reaguje na inne komendy? Czy rozumie “nie”, “siad” lub “chodź”?
 6. Zgadzam się z Tobą. Wracając jednak do problemu Maarcza, trochę przeraziły mnie słowa “Chciałabym aby na spacerze chodził przy nodze” bo mieszkam w dużym mieście i codziennie widzę psy które cały spacer są zmuszane chodzić przyklejone do nogi właściciela. Chodzą prawie wyłącznie po betonie i właściciel odciąga je gdy próbują się załatwić lub przywitać przyajaźnie z innym psem bo przerwie mu to pisanie sms’a. Mam nadzieję, że nie o takie chodzenie przy nodze chodziło.
 7. Może źle się wysłowiłam. W przpadku rzucania się na innego psa, w milczeniu odciągam mojego psa, odwracam jego uwagę i idziemy dalej. Następnie gdy spotkamy innego (lub, co się zdarzało) tego samego psa i mój pies nie reaguje agresywnie, to go chwalę. Zajmuje to dużo czasu i cierpliwości, ale ostatecznie pies utrwala dobre zachowanie i odrzuca złe zachowanie na zawsze. Tak się stało w naszym przypadku. Podobnie ze zjadaniem odpadów. Pochwała dobrego zawsze musi iśc w parze z milczącym przerwaniem zachowania (to co ja nazwałam “ignorowaniem psa”, chodziło mi o brak wokalnej nagany i brak kontaktu wzrokowego z psem). Powiedziałam, że należę do mnieszości, bo nie wierzę w przesadną tresurę psa. Psy mają swój świat i nie są robotami stworzonymi na potrzeby ludzi. Tak samo nie jestem zwolennikiem hodowli, pokazów i nadmiernej ingerencji w wygląd psa.
 8. Niektórzy twierdzą, że nagana jest pewnym rodzajem uwagi i gdy pies broi to nie obchodzi go czy dobrą czy złą uwagę na siebie ściąga – ważne, że właściciel reaguje. Miałam kiedyś Golden Retrievera i najgorszą karą było dla niego ignorowanie, bardziej skuteczne niż nagana. Sam wtedy przerywał złe zachowanie i podbiegał do właściciela. Wskazana przez Ciebie metoda brzmi dobrze dla szczeniaka lub psa bez złych nawyków, bo jak tu przerwać gryzienie się dwóch psów, następnie wskazać im poprawne obcowanie, następnie wyegzekwować to zachowanie od nich – to jest nierealne, zwłaszcza w warunkach miejskich. Nie twierdzę, że moja sugestia jest jedyną poprawną metodą, ale przynamniej w naszym wypadku zadziałała.
 9. Może jestem w mniejszości, ale uważam, że pies nie powinien ciągle chodzić przy nodze. Zwłaszcza młode psy muszą się wybiegać, poniuchać i socjalizować. Jedyny powód dlaczego pies miałby chodzić przy nodze, to możliwość pochwalenia się ludziom jak to wspaniale wytresowaliśmy psa (albo baardzo ciasne ulice). Pies powinien być ogólnie posłuszny, ale jest wiele poradników na ten temat, nie mówiąc o profesjonalnym szkoleniu. Jak wzięłam starszego psiaka (który zupełnie nie był przyzwyczajony do smyczy) ze schroniska, to nauczenie go obcowania z innymi psami i ogólnie mówiąc, etyki spacerów, było długim procesem. Rzucanie się na inne psy, pociąganie smyczą to w lewo, to w prawo – istny koszmar. Odciąganie go od innych psów, lub zapachów do których ciągnął, przynosiło efekt odwrotny. Przede wszystim uwaga psa musi być skupiona na nas, należy chwalić gdy robi dobrze i ignorować gdy robi źle. W te chwili doszliśmy do tego, że gdy nadchodzi inny pies, mój pies patrzy na mnie jakby pytał o pozwolenie i podchodzi do przybysza tylko gdy się “zgodzę”. Pomimo, że mogłabym, nie zmuszam go do chodzenia przy nodze tylko pozwalam mu niuchać i zażywać życia. Owczarki niemieckie są bardzo inteligentne i niezależnie od metody szkolenia, myślę, że szybko zrozumie o co Ci chodzi jeżeli, oczywiście, uważa Cię za alfę.
 10. Nagła zmiana karmy może powodować biegunkę – czy przechodziłaś na mięso stopniowo? Cóż, pieski w wieku kilku miesięcy potrafią być wybredne. Są łatwostrawne karmy dla psów z kłopotami jelitowymi albo karmy hipoalergiczne, ale alergię pokarmową powinno się wcześniej potwierdzić tzw. dietą eliminacyną i badaniami krwi (będą podwyższone eozynofile). Co mówi na ten temat weterynarz? Osobiście bardzo zachwalam sobie barf, który jest znany z tego, że nie powodue alergii ALE tylko pod warunkiem, że pies nie ma alergii na dane składniki, np. mój 12-latek bez problemu przeszedł na barf, ale się często drapał. Okazało się, że ma alergię na drób, lub najprawdopodobniej antybiotyki w tym drobiu, wiec teraz dostaje tylko wołowinę lub jagnięcinę. Jeżeli chodzi o naturalne gryzaki, to polecam suszone żwacze Rocco lub coś w tym stylu. Jeżeli jednak zdecydujesz się na dietę eliminacyjną to nie możesz podawać psu różnych przysmaków dopóki nie znajdziesz powodu drapania się psa.
 11. Rozumiem, zapytałam dlatego, że różni ludzie się trafiają... :/ Myślę, że zostawienie dorosłego psa samego w domu jest ok, pod warukiem, że ma on wystarczająco ruchu, zabawy i Waszej uwagi gdy jesteście w domu. Zostawienie szczeniaka samego w domu czy na działce...to już nie takie proste. Dobrze gdyby ktoś był w domu przez ten czas, przynamniej na początku. Wtedy można stopniowo zostawiać go na coraz większy okres czasu. Nie wyobrażam sobie z dnia na dzień podrzucenie szczeniaka na działkę na 8 godzin – może być wystraszony, co odbije się na jego psychice.
 12. Nie rozumiem dlaczego pies nie może zostać w mieszkaniu przez cały dzień. Czy dziewczyna też pracuje 8 godz., czy po prostu nie chce zostać z psem sama w domu? Dlaczego dogoterapia? Takie psy potrzebują intensywnego szkolenia i stałego kontakt z ludźmi, zwłaszcza z dziećmi, a nie pozostawienie ich gdzieś na działce. Czy planujecie zarobić na psie? No i w końcu, co jeżeli pies jest chory albo pogoda straszna?
 13. Czytałam kiedyś, że gdy pies się boi, to nie należy zwracać na niego uwagi bo się wtedy utrwala u niego lęk w danej sytuacji. Najlepiej ignorować go i powoli dać mu się oswoić z terenem. Może pozwolić, żeby kojarzył teren z czymś przyjemnnym, np. aportem ulubionej zabawki. W tej chwili, pies wie, że jak będzie zachowywał się bojaźliwie, to otrzyma od Ciebie pieszczoty i wykorzystuje to na całego :)
 14. Już trzecia doba po tym jak Lucjan znalazł trutkę i na razie nie ma objawów. Morfologia wkazała, że erytrocty są w normie (6,5 T/l) czyli jest szansa, że tylko polizał te granulki a nie zdołał ich połknąć. Eozynofile ma jednak podwyższone co może oznaczać alergię, pasożyty lub problem ze szpikiem. Pies ma też starte ząbki i stały stan zapalny, a nie mogę ich usnąć bo on dostaje zapaści przy operacji. Nie udało nam się zrobić koagulogramu bo wet nie miał specjalnej probówki do tego. Wczoraj rano widziałam jak człowiek puścił swojego starszego labka bez smyczy w to samo miejse gdzie były rozrzucone te granulki. Chwilę późnie przechodził tamtędy yorkie...
 15. Na razie nie – pomerdał ogonem i smacznie zasnął. Minęło 4-5 godzin od zjedzenia granulek. Czytałam że objawy mogą pojawić się od 6 godzin do 2 tygodni (!). Jutro spytam weterynarza o koagulogram.