• Announcements

  • Admin

   Regulamin Forum   12/31/16

   Dogomania na Facebooku
   https://www.facebook.com/groups/DogomaniaPL/    

Gerald

Members
 • Content count

  26
 • Joined

 • Last visited

About Gerald

 • Rank
  Member
 • Birthday

Recent Profile Visitors

73 profile views
 1. Witam. Posiadam 3-miesięcznego pieska mieszańca. Piesek uczył się czystości. Potrzeby swoje załatwiał początkowo w przedpokoju i w kuchni na płytkach. Następnie nauczył się robić kupię na spacerze, siku na spacerze robił sporadycznie. Po szczepieniu spacery zostały ograniczone i piesek załatwiał potrzeby na płytkach w mieszkaniu. 10 dni temu trafiłam do szpitala. Wyszłam 3 dni temu. Problem jest taki, że od kiedy trafiłam do szpitala piesek załatwia się wszędzie, na parkiecie, dywanach. Tak jak stoi tak leje i wiecej. Nie daje żadnych sygnałów. Piesek waży 12 kg i naprawdę cały dom jest zasikany bo mocz oddaje ok 30 razy dziennie lub więcej. Zadna nauka nie działa, mate rozszarpuje. Nie mam już siły i cierpliwości. Nie umiem już go nauczyć czystości. Dziś już się rozpłakałam z bezsilności. Dodam, że piesek umie komendy: "siad", "łapa", "leżeć". Na: "nie", "nie wolno", "fe", "puść" niestety jest głuchy od początku. Pomóżcie i doradźcie coś.
 2. Ok. Rozumiem. On nie wymienia na stałe tylko ostatnie mleczaki i mu rosną. Pytam głównie dlatego bo chciałabym wiedzieć poglądowe jak duży urosnie bo to mieszaniec a z tymi to nigdy do konca nie wiadomo. Dziękuję za odpowiedz;)
 3. Dziękuję za odpowiedź. Pytałam gdyż mój piesek ma podobno skończone 10 tyg (w sobote bedzie skonczone 11) a dopiero zaczyna mu rosnąć ostatni ząbek mleczny ( obecnie w szczence ma 12 zębów i rosną dwa czyli 14 docelowo). Mam podejrzenia, że pani od której wzięłam pieska nieco tyg mu dodała by się szybciej pozbyc szczeniąt. Piesek miał niby 6,5 tyg jak go wzięłam co i tak jest bardzo wcześnie. Mocno chorował. Już jest dobrze na szczęście.
 4. Witam. Czy 10cio tygodniowy szczeniak powinien mieć już wszystkie zęby mleczne?
 5. Piesek skończył 10 tyg wczoraj.
 6. Witam. Od niedawna jestem właścicielką szczeniaka. Według informacji jakie uzyskałem piesek ma 10 tyg. Piesek obecnie ma 12 zębów w szczenie. Zauważyłam jakieś 4 dni temu że rosną mu malutkie ząbki w miejscu za kłami (tam gdzie taka duża luka). I stąd moje pytanie czy w tym wieku piesek powinien mieć już wszystkie zęby mleczne? Czy rośnie mu stały ząbek czy może on jednak nie ma 10 tygodni? Dodam, że zaraz jak go zabrałam piesek się bardzo rozchorował (już jest zdrowy). Dlatego zaczynam mieć wątpliwości czy nie zostałam wprowadzona w błąd odnośnie jego wieku. Znam taki przypadek, gdy hodowca sprzedał psa wcześniej, zapewniając że piesek ma 8 tyg. Proszę o odpowiedź bo to mój pierwszy piesek i być może jestem przewrazliwiona, zwłaszcza, że właścicielka zmieniła nr tel zaraz po wydaniu psów.
 7. Royal'a kupiłam raz i już więcej nie będę go kupować, tyle niepochlebnych opinii. A czy w takim razie Brit jest dobrą karmą? I jeszcze jedno pytanie czy np mogę mu dać wołowinę na której gotuje rosół czy trzeba mu gotować osobno?
 8. Tamten sposób karmienia był na czas choroby bo piesek nie jadł w ogóle. Teraz karmie go już normalnie. Piesek dużo je i suchej karmy i gotowanego. Rośnie szybko. Wiem, że rozumie słowo nie. Gdy zaczyna mi buszowac w worku na śmieci i powiem nie to reaguje i się uspokaja. Wiem, że jest pojętny bo biega za piłeczką i ją przynosi, uczy się komendy "siad" ale jak tylko otwieram lodówkę to się zaczyna.
 9. Staram się być konsekwentna w tym co robię i co mówię do niego. Karmie go pierwszego, żeby nie był głodny gdy domownicy siadają do posiłku, żeby nie piszczał i zebrał przy stole. Ale póki co i tak fiksuje. Mam nadzieję, że zauważy po czasie jakimś, że jego fiksowanie nie skutkuje to się oduczy się tego. Niestety pies mojego ojca, jamnik kilkuletni, był uczony by nie zebrać i ma to za nic. Dalej pajacuje przy stole i tylko czeka gdzie mu jakies okruchy spadną.
 10. Piesek ma 8 tyg. Ma prawo zachowywać się w ten sposób. Wasze psy pewnie rodziły się już dorosle i wychowane.
 11. Chyba napisałam, że to ostatnie dni kuracji. A gdybym dała radę psu tak dać tabletkę do pyszczka to bym dała. Napisane w tekście bylo przecież. Po drugie tabletki te miały nie być łączone z żadnym piciem ani jedzeniem. Dlatego też nie mogłam ich podać w jedzeniu.
 12. Ja nie płacze z tego powodu.
 13. Łakomstwa to jest na pewno. Mialam problem żeby podać mu tabletki. Zjeść nie chciał więc próbowałam najpierw na łyżeczkę rozgniatać, ciężko szło. Kupiłam strzykawkę i do pyszczka podawalam. Histeria była okrutna. Żal mi go było ale było to niestety konieczne. Teraz wzięłam się na sposób i udaje że mi coś w kuchni wypadło. On leci łapie i zjada, ja mówię że nie i udaje,ze go odganiam. No niestety muszę się uciekac do takich sposobów chociaż wiem, że to złe i nie powinnam tak robic. Na szczęście, mam nadzieję, ostatnie dwa dni i koniec tej kuracji.
 14. Od kiedy zaczął zdrowieć to mam problem z jego jedzeniem. Mianowicie daje mu jeść według zaleceń weterynarza to jest dwie łyżeczki karmy co dwie godziny. Stopniowo mam zwiększać porcje równocześnie zwiększając odstępy czasowe. Pozniej mogę wprowadzać suchą. I problem polega na tym, że wiecznie wydaje się być głodny. Jak tylko wejdę do kuchni lub przejdę koło miski z wodą to on zaczyna szczeka i skakać na mnie i później chodzi krok w krok za mną. Najpierw mówiłam, że nie wolno. Nie skutkowało. Obecnie ignoruje jego zachowanie ale zastanawiam się czy to z łakomstwa takoe zahowania czy faktycznie jest głodny.
 15. Dziękuję;) Drań mały z niego, pieszczoch i żarłok:)