Jump to content
Dogomania

AlanWWL

Members
 • Content count

  11
 • Joined

 • Last visited

 1. AlanWWL

  Blog pierwszy Owczarek

  Witam, Zapraszam Was serdecznie do czytania mojego bloga pt pierwszy Owczarek Niemiecki - moja historia z pierwszym ON-kiem. Proszę wybaczyć jest to mój pierwszy blog więc muszę się jeszcze "rozkręcić". Będę się starać raz na tydzień wrzucać nowe wpisy wraz ze zdjęciami jak młody rośnie i się rozwija. Zapraszam : https://pierwszyowczarekniemiecki.wordpress.com
 2. AlanWWL

  IPO-1 a prawo Polskie

  Dokładnie aż normalnie bym piątkę przybil za to było tu napisane :) Na co dzień zajmuje się "lapaniem" złodziei i niestety prawo nie leży po stronie tak naprawdę pokrzywdzonego tylko po stronie napastnika/podejrzewanego.
 3. AlanWWL

  IPO-1 a prawo Polskie

  Oglądając program "Wszystko o psach" właśnie z Owczarkiem Niemieckim w roli głównej policjant pięknie to określił: Psa mogę odwołać pocisku już nie. Coś tu jest nie tak. Zgadza się że broń "wypala" tam gdzie ja chcę ale utrwalajac psu dane zachowanie jest większe prawdopodobieństwo nieprawda?
 4. AlanWWL

  IPO-1 a prawo Polskie

  Aha czyli jakbym posiadał broń to mógłbym strzelić w górę żeby się wystraszyl tak? To jest Polska.
 5. AlanWWL

  IPO-1 a prawo Polskie

  Art. 25 § 1. Nie popełnia przestępstwa, kto w obronie koniecznej odpiera bezpośredni, bezprawny zamach na jakiekolwiek dobro chronione prawem. § 2. W razie przekroczenia granic obrony koniecznej, w szczególności gdy sprawca zastosował sposób obrony niewspółmierny do niebezpieczeństwa zamachu, sąd może zastosować nadzwyczajne złagodzenie kary, a nawet odstąpić od jej wymierzenia. § 3. Nie podlega karze, kto przekracza granice obrony koniecznej pod wpływem strachu lub wzburzenia usprawiedliwionych okolicznościami zamachu[1]. To mówi kodeks A tu znalazłem takie coś: http://forumprawne.org/dyskusja-ogolna/544103-pitbull-w-obronie-pogryzl-napastnika.html Jeszcze znalazłem takie coś ze szczucie psem również jest karane grzywna do 1000 zł lub nagana. I tu takie coś : Uwaga! Odpowiedzialność z art. 108 ponosi się wyłącznie za szczucie psem, a nie innym zwierzęciem. Jeżeli szczucie psem jest formą obrony przez napastnikiem, wówczas można mówić o działaniu w ramach obrony koniecznej
 6. AlanWWL

  IPO-1 a prawo Polskie

  Jeżeli chodzi o obronę konieczna to obrona musi być adekwatna do ataku. Dlatego też zapytałem co kto o tym sądzi. Podejrzewam że właśnie mogło by być tak że sąd czy policja mogłaby uznać że przekroczono granice obrony koniecznej. Temat wydaje mi się być ciekawy. Mam nadzieję że znajdzie się tu jakiś prawnik :)
 7. AlanWWL

  IPO-1 a prawo Polskie

  Powiem w ten sposób: Mi chodzi o to że wrazie jakby się wydarzyła taka sytaucja to żebym wiedział co zrobić czy odwrócić napięcie i się wycofać żeby psu nie stała się krzywda w postaci uspiecza czy też przez "napastnika". A agresji w psu też nie mam zamiaru wzbudzać bo mam dwójkę dzieci i to nie byłby pies rodzinny czyli taki jak ma być. Poza tym zrobiłbym wtedy psu krzywdę.
 8. AlanWWL

  IPO-1 a prawo Polskie

  Dobrze wiedziec :) ale i tak się udam bo (tak mi się wydaje) to też w jakiś sposób wpływa na to iż pies spozytkuje ta energię na rękawie. A co do gazu nie bardzo :)
 9. AlanWWL

  IPO-1 a prawo Polskie

  Nie wiem. Szedłbym z psem po raz pierwszy na kursy/szkolenia tego typu dlatego też chcę się wszystkiego dowiedzieć. dlatego też proszę o pomoc prawda? Gdybym miał styczność z tymi szkoleniami i sytuacjami to bym się nie pytał.
 10. AlanWWL

  IPO-1 a prawo Polskie

  Tak mam tego świadomość dlatego też pytam
 11. AlanWWL

  IPO-1 a prawo Polskie

  Przepraszam jeśli już było Nie długo będę szczęśliwym posiadaczem ON-ka. Mam zamiar iść z psiakiem naPT-1 a następnie na IPO-1 I tu pojawia się moje pytanie.Byłaby taka sytuacja jestem na wieczornym spacerze i idzie gość z naprzeciwka, zaczepia mnie o papierosa odmawiam. I zaczyna się kłócić. Staram się unikać konfliltu z mezczyzna ale on dalej Brnie i sytuacja robi się coraz bardziej nieciekawa. w awanturę. ostrzegam go o tym iż pies jest szkolony. Mężczyzna w końcu proboje mnie uderzyć a pies gryzie go w rękę czyli tak jak był szkolony. Wzywam policję i pogotowie. Czy coś grozi psu oraz mi za coś takiego? Wiem tylko tyle że uzycie psa to tak jakbym użył broni. Proszę się nie śmiać lepiej wiedzieć i nie żałować. Proszę o pomoc
×