• Announcements

  • Admin

   Regulamin Forum   12/31/16

   Dogomania na Facebooku
   https://www.facebook.com/groups/DogomaniaPL/    

Zarka

Members
 • Content count

  716
 • Joined

 • Last visited

1 Follower

About Zarka

 • Rank
  Advanced Member

Recent Profile Visitors

1375 profile views
 1. Nie widzę związku między szarpaniem smyczą, a oddaniem zdobyczy przez psa. U mnie największym problemem było oddanie piłki. Nauczyłam zwrotu przy pomocy drugiej, takiej samej, którą wyjmowałam m z kieszeni. Nie wiem, czego pies nie chce oddać, ale często pomaga unieruchomienie zdobyczy. Nieruchoma zabawka jest mniej atrakcyjna. No i oczywiście nagradzanie.
 2. :)))))) ależ proszę:))) W złym miejscu zamieściłam post i nie mogę usunąć.
 3. Już mnie nic nie zdziwi. Nawet Patrycja15 (lat?), która zapłaci za kundelka po takich rodzicach. I pytanie czy da radę też nie jest zaskakujące...Tak Patrycjo15-dasz radę. Na pewno masz wieloletnie doświadczenie w pracy z tymi rasami, a w razie problemu dysponujesz muskulaturą Pudziana.
 4. To jeszcze maluszek! Dziwne by było, gdyby sygnalizował swoje potrzeby.
 5. psy

  Axeline, jesteś w dziale prawnym :) Psu nie powinno nic być po zjedzeniu tak małego miękkiego elementu. Obserwuj, czy zachowuje się normalnie i czekaj na kawałek słuchawki, który powinien wyjść drugą stroną psa.
 6. Gwizdek zacznij ćwiczyć w domu. Potem na lince, tak aby móc psa przyciągnąć do siebie. Dopiero po opanowaniu pod kontrolą spróbuj na zewnątrz. Ja zawsze przy gwizdku mam super nagrody, takie jakich nigdy nie daję za inne rzeczy. I traktuję gwizdek jako przywołanie awaryjne.
 7. Dorzuciłabym jeszcze kwestie zdrowotne. Może warto zrobić badania u weta. Jeśli pies nie był agresywny, a stał się taki, to może coś się dzieje. Nie zaszkodzi sprawdzić.
 8. Dyskusja nigdy nie idzie do kosza. Ja zawsze chętnie czytam uwagi Sowy.
 9. O matko...aż mnie ciarki przeszły jak to przeczytałam...uciekalabym od takiego trenera po pierwszych zajęciach.
 10. Mam takie samo zdanie jak dwbem. Mój wet również uważa, że kastrowac należy psy po okresie dojrzewania. My właśnie szykujemy się do zabiegu ( pies ma rok i 6 m-cy) Robię badanie krwi, badanie serducha i wet zapowiedział rzut oka na nerki. Po zabiegu powinnaś dostać psa wybudzonego, chodzącego. Przy poprzednim psie nie było żadnych problemów z wychodzeniem zaraz po zabiegu, teraz też liczę na bezproblemowy zabieg.
 11. Założyłabym, że psiak będzie ważył ok. 15kg i dawałabym 160-180 gr karmy. Ilość podawanwgo jedzenia możesz na bieżąco modyfikować. Jeśli podajesz smaczki np. przy szkoleniu, to karmy możesz wsypać trochę mniej. Jeśli mały jest bardzo aktywny,to potrzebuje więcej jedzenia. Obserwuj go i pamiętaj, że te wyliczenia są tylko wartościami sugerowanymi przez producenta.
 12. Ile będzie ważył pies? Musisz wiedzieć chociaż przyblizoną wagę. W tabeli w poziomie wybierasz wiek, w pionie wagę i masz podaną ilość karmy. W zależności od aktywności szczeniaka podajesz więcej lub mniej, ale warto się trzymać podanego przedziału ilosciowego.
 13. przypuszczenia

  Olusiek, pies nie może jeść tylko ryżu z marchewką. To mięsożerca. Musi dostać białko oraz wszystkie inne składniki niezbędne do rozwoju. Kurczaka możesz zastąpić indykiem, wołowiną, rybą, jagnięciną lub dziczyzną. Na forum są tematy dotyczące żywienia. Są opinie o karmach i przepisy na jedzenie domowe. Powodzenia!