Jump to content
Dogomania
 • Announcements

  • Admin

   Regulamin Forum   12/31/16

   Dogomania na Facebooku
   https://www.facebook.com/groups/DogomaniaPL/    

Zarka

Members
 • Content count

  789
 • Joined

 • Last visited

1 Follower

About Zarka

 • Rank
  Advanced Member

Recent Profile Visitors

1799 profile views
 1. BARF dla starszego psa

  Możesz podawać każde surowe mięso, może być zmielone. Podobnie podroby. Pamiętaj, że wątróbka może powodować rozwolnienia, więc z umiarem. Staruszek wie, co dobre :)
 2. Jaką rasę mam wybrać vol. 2

  Nie wiem dlaczego uważasz, że toller sie nie nadaje. Mam retrievera i uważam, że są wyjątkowo skupione na człowieku, a bez pracy marnieją. Pracujący (praca w szerokim znaczeniu - sporty, OBI itp) pies z tej grupy po prostu żyje pełnią życia :)
 3. Karma sucha a świeże mieso

  Nie powinno się mieszać karmy z surowym/gotowanym jedzeniem. Psi żołądek może sobie z tym nie poradzić. Do trawienia surowego mięsa potrzebne jest bardzo niskie ph , psy na karmie mają ph znacznie wyższe. Poza tym NIGDY nie podajemy surowego mięsa z dzika, ponieważ te zwierzęta mogą być zarażone wścieklizną rzekomą, śmiertelną dla psów. Z tego samego powodu nie powinno sie podawać podrobów wieprzowych. Świnie są badane w wściekliznę rzekomą, dziki nie (badanie przeprowadza się na osobnikach żywych, co wyklucza przebadanie dzika). Przysmaki nie muszą być karmą, mogą to być np. suszone kawałki mięsne. Świetnie sprawdzają się suszone żwacze wołowe - śmierdzą, ale są rewelacyjne :) Nie znam psa, który pogardzi żwaczem...
 4. 9 miesięczny bokser

  Ten "cyrk"można spotkać w wielu domach. U mnie taż tak bywało...Napisz jak spędza Twój pies dzień. Ile i zkim chodzi na spacery, co na nich robi/robicie, na jak dlugo zostaje w domu, czy ma do dyspozycji całe mieszkanie, czy nie...
 5. Uwaga,uwaga - pomocy!!

  Ale raj...zwyrodnialec jeden. Tylko co zrobić? T fundacja coś przygotowuje?
 6. Nadwagą po kastracji

  Wolałabym Dolinę N. niż manufakturę nie informującą prawidłowo o składzie karmy. Poza tym co to znaczy, że bez wody? Przecież mięso to ok. 75% wody. Zawiera minerały i witaminy, ale jakie? Ile? Daruj sobie te nowości. Dolina ma taką serię Basf ( np. wołowina 33% (wątroba, mięso, serca, płuca), koza 26% (serca, wątroba, żołądki), kurczak 15% (korpus), wieprzowina 10% (skórki), jaja 10%, burak ćwikłowy 2,5%, papryka 2,5 %, substancje mineralne, nasiona babki płesznik 0,3%, olej lniany 0,2%, rozmaryn 0,01%) Może to Wam się spodoba?
 7. Nadwagą po kastracji

  "Mięso i podroby wołowe 98%" czyli ile mięsa, a ile podrobów? Może 90% to przemielone wnętrzności? Zobacz ten skład - " 33% wołowiny: serca, mięsa, wątróbki, płuc, żołądków, 33% indyka: serca, mięsa, wątróbki, szyjek, 27,4% bulionu mięsnego, 5% ziemniaków, 1% minerałów, 0,5% oleju słonecznikowego, 0,1% pietruszki " To jest wg mnie prawidłowa ulotka informująca o składzie (Lukullus)
 8. Nadwagą po kastracji

  Braf dla alergików jest najlepszy pod warunkiem, że jest dobrze wprowadzony. To jedyna dieta, gdzie można całkowicie wykluczyć alergen. Ale rozumiem, że nie chcesz surowego. Po kastracji dobrze unikać karm z węglowodanami, bo to po pierwsze psu zbędne, a po drugie tuczące. Im więcej mięsa w karmie (ale mięsa mięśniowego, nie przemielonych dziobów) tym lepiej. Jeśli dajesz tyle ile zaleca producent, a pies jest głodny i na dodatek tyje, to może trzeba zbadać to i owo. Ma wystarczająco dużo ruchu? Bou, pomożesz?
 9. Jaką rasę mam wybrać vol. 2

  Kilka dni temu miałam okazję popatrzeć na whippeta w akcji. Boszsz...jaka petarda! Mój narwany i szalejący pies został daleko w tyle i przy tym przecinku wyglądał jak spore XXL :))))
 10. Nadwagą po kastracji

  Tylko jak jest uczulony to trzeba ustalić na co. Ilość mięsa w puszce nie ma tu większego znaczenia, jeżeli nie znamy alergenu. Poza tym pies może byc uczulony np. na ziemniaki, ryż, kukurydzę, czyli wypełniacze. Czyli najpierw alergen, potem dobór diety. Dlatego spytalam, czy były robione badania, albo dieta eliminacyjna, albo po prostu wiecie co uczula.
 11. Nadwagą po kastracji

  Na co jest uczulony? I skąd wiecie, że jest?
 12. Proszę o poradę.

  Dobre karmy suche - Ziwipeak, Alpha Spirit, Platinium, Orijen, Planet Pet, Acana, Wolf of Wilderness, Green Dog bezzbożowy... Mokre - Ziwipeak, Alpha Spirit, Lily's Kitchen, Naturea, Wolf of W. Adult, Lukullus...
 13. Szczeniak, jak długo rośnie

  Nie wszystkie psy z miotu rozwijają się tak samo. Przecież każdy szczeniak to odrębny organizm. Skąd wiesz,że Twój nie ma szans wystawowych, skoro jesteś początkująca? To że jest drobniejszy o niczym nie świadczy. Piszesz, że waga się unormowała,potrzeba więc trochę masy :) Przyda się ruch, dobre żywienie i czas. Karmiąc psa karmą z marketu na pewno nie pomogłaś mu w rozwoju,ale bez przesady. Nie było to skrajne zaniedbanie prowadzące do nieodwracalnych skutków. Jeśli pies jest zdrowy i wet nie ma uwag do jego wagi, to spokojnie...dogoni braci z miotu:)
×