Jump to content
Dogomania

Zarka

Members
 • Content count

  810
 • Joined

 • Last visited

1 Follower

About Zarka

 • Rank
  Advanced Member

Recent Profile Visitors

2008 profile views
 1. Zarka

  Fitmin For Life - nowa linia karm

  Oczywiście, że zauważyłam ze opisujemy różne karmy, ale obie z linii For Life. Różnica w składzie jest spora, sam widzisz. Skład wzięłam z internetu, jest błędnie podany? Nie pamiętam z jakiego sklepu z karmami, postaram się poszukać. Nie chodzi mi o udowodnienie, że fitmin jest zły. Nie jest. Jest to karma średnia, ale cena rekompensuje jakość. Skład, który podałeś jest lepszy niż też przytoczony przeze mnie. Znacznie... Ps. Spokojnie, nie obrażam się :)
 2. Zarka

  Fitmin For Life - nowa linia karm

  Zabawne, myślisz, że moim celem jest działanie na niekorzyść karmy Fitmin? A może Twoim jest zarobieniu kasy na jej sprzedaży? Jeśli porównywałeś skład z innymi karmami super premium, to jakimi? Proszę napisać, chętnie zerknę. Druga rzecz. Sądzisz, że karma dla mięsożercy, posiadająca w swym składzie 5-7% mięsa jest dobra? Fitmin For Life Adult Large Breeds: " mączka drobiowa (25%), ryż łamany, kukurydza, pszenica, tłuszcz drobiowy (9%), świeże mięso drobiowe i produkty pochodzenia drobiowego (5%), otręby pszenne, zarodki pszenne, wysłodki buraczane suszone (z buraków cukrowych), hydrolizowana wątróbka drobiowa, miazga suszona jabłkowa, drożdże piwne, olej z łososia (0,3%), glukozamina (0,1%), siarczan chondroityny (0,1%), korzeń cykorii (0,1%), juka" "mączka drobiowa" – trochę kury, trochę kaczki i wszystkiego co możliwe. Czego?, nic do końca nie jest pewne...nie mylić z mączką z kurczaka, niby mała różnica, a jednak! Na drugim, trzecim i czwartym miejscu z składzie węglowodany, których nasz mięsożerca do życia w ogóle nie potrzebuje, co więcej jest ewolucyjnie nieprzystosowany do ich prawidłowego trawienia. Stosunek zbóż do mączki (nie mylmy - drobiowej, a nie z drobiu) wynosi 3:1. Proporcje tragiczne. Co więcej producent rozbija zboża na otręby, zarodki i pszenicę. Zabieg uniemożliwia określenie faktycznej zawartości produktu. Sprytne... A czemu producent wrzuca do karmy dodatki zbożowe? Pierwszy powód kasa (koszt mięsa jest znacznie wyższy) a drugi to fakt, że mączka zbożowa jest chłonna i łatwiej wyprodukować granulki (które spaja np. tłuszcz drobiowy). Ani jeden powód ani drugi nie ma nic wspólnego z dobrem naszego psa. A im bardziej regularny kształt chrupek, tym więcej mączki, a więc gorsza karma. Dalej...mięso i produkty pochodzenia drobiowego 5% - ile mięsa a ile "produktów" ( krew, pióra, flaki, głowy, ogony, skórki). Producent nie podaje, ciekawe dlaczego, może nie ma się czym pochwalić? Psy są mięsożercami i tego produktu należy szukać w składzie karmy. Na 1,2,3 i kolejnych miejscach na etykiecie. A Ty nie wymyślaj teorii spiskowych, a tym bardziej nie oceniaj mojej wiedzy, czy niewiedzy na temat żywienia. Przedstawiona karma ma fatalny skład i nic tego nie zmieni.
 3. Zarka

  Fitmin For Life - nowa linia karm

  Dobrze zjadana, bo pies głodny zje cokolwiek. Skład słabiutki - " świeże mięso drobiowe i produkty pochodzenia drobiowego (5%)" do tego ryż i kukurydza (zaburzająca działanie tryptofanu), pszenica (a jakże ), korzeń cykorii jako probiotyk - 0,1 % I jeszcze jeden cytat " ekstrakt wątrobowy na powierzchni każdej granulki gwarantują wyjątkowy smak" Hahahahaha !!! Ilość wątróbki nie podana, więc pewnie znikoma. Cóż...linia jak sprzedawca pisze "ekonomiczna", powiedziałabym prawie marketowa. I nieprawda, że skład lepszy niż Fitmin super premium ("świeże mięso z kurczaka 50%, suszone mięso z kurczaka 14,8%, hydrolizowana wątroba drobiowa 3%" ). Proszę nie wprowadzać ludzi w błąd.
 4. Zarka

  BARF dla starszego psa

  ;)
 5. Zarka

  POMÓŻCIE Karma sucha a świeże mieso

  Żółtko 2-3 w tygodniu małemu nie zaszkodzi :)
 6. Zarka

  DRODZY SPAMERZY...

  Nie wiem. Tak sobie glośno myślę...przecież ktoś musi być po drugiej stronie ;)
 7. Zarka

  DRODZY SPAMERZY...

  Może trzeba do admina trafić nie przez forum?
 8. Zarka

  POMÓŻCIE Karma sucha a świeże mieso

  Dawid, nie mieszaj karm! Nie ważne w jakiej proporcji. Zdecyduj się na jeden rodzaj karmy i bądź konsekwentny. Poza tym miska nie powinna stać pełna. Podajesz jedzenie, czekasz aż pies zje/lub nie zje i zabierasz. Koniec posiłku. Na stale stoi tylko woda. Podanie psu kawałka szynki lub czegokolwiek nie zmieni jego nawyków żywieniowych. Luz. Poza tym 4 m-czny szczeniak gryzie samodzielnie. Nie podawaj mu papki tylko jedzenie. Pies jest mięsożercą i ma zęby. Powinien gryźć, a nie spożywać rozwodnioną paćkę. Gryzienie ma duże znaczenie również dla prawidłowego rozwoju psychicznego, nie odbieraj mu tego. Pomaga przy wymianie zębów i przy ich utrzymaniu w czystości. Przestań moczyć od razu, nie stopniowo. Jak już podajesz suchą możesz dosmaczyć jajkiem, olejem z łososia, smalcem gęsim (wszystko w ilościach minimalnych). Dosmaczasz coraz rzadziej, coraz mniej, aż pies będzie jadł bez dodatków. Teraz robisz mu śmietnik z żołądka. Dajesz suche, ktore wymaga wysokiego ph żołądka do trawienia, dosmaczasz mokrym, które pies trawi inaczej i to wszystko zalewasz wodą, żeby nie gryzł. Ta tak jakbyś poszedł do McDonalda i hamburgery polał gęstym sosem z wołowiny, a potem wszystko rozgniótł, żeby nie używać zębów.
 9. Zarka

  Sklep internetowy

  Bla, bla, bla...muszą mało płacić, skoro za kryptoreklamę biorą się osoby z finezją na wysokości podłogi :)
 10. Zarka

  POMÓŻCIE Karma sucha a świeże mieso

  Zapewniam Cie, że nie ma takiej potrzeby. W reklamowanym przez ciebie sklepie są karmy z dokładnie takim samym składem jak w każdym innym. Nie traktuj odbiorców jak idiotów... I nakłaniaj do błędów żywieniowych, to szkodzi psu (jeśli go w ogóle masz )
 11. Zarka

  Pomocy! Dieta dla alergika na surwity!

  No niby wie, ale ...psa szkoda...
×