Jump to content
Dogomania

Cerro

Members
 • Content count

  74
 • Joined

 • Last visited

 1. Cerro

  Żywienie szczeniaka

  To sugeruję ci zacząć nawracać suki, że są wobec swoich szczeniąt nieempatyczne. Bo są. Diabelnie nieempatyczne. Czasami nie wiem na tym forum, czy śmiać się czy płakać... @rozi, no co ty, w dzisiejszych czasach babcia by poszła do więzienia za głodzenie dziecka. :P
 2. Cerro

  Żywienie szczeniaka

  Oczywiście, że nie myślę jakbym się czuła na miejscu mojego psa, myślę o tym jak on się czuje, ze swoimi, psimi potrzebami. Zdobywanie pokarmu (nie posiadanie go w nadmiarze) jest jedną z nich, jak u każdego drapieżnika zresztą.
 3. Cerro

  Żywienie szczeniaka

  A powiedz mi, jakie psowate biegają polować i przynosić pokarm swoim szczeniętom 5 razy dziennie i proszą się je, żeby zjadły? Stawiać jedzenie i zabierać po pięciu minutach / jak szczeniak odejdzie od michy. A ile karmić - przeczytać na etykietce.
 4. Zupełnie nie wygląda na 13 lat. :o
 5. Cerro

  Frodo - York

  Mamy gratulować?
 6. Cerro

  Chodsky pes na Śląsku

  Weekend spędziliśmy w Beskidzie Małym. :)
 7. Cerro

  Sposób na rzucanie się na psy na spacerze.

  To bezcelowe. Możliwe, że kolczatką dodatkowo pobudzasz psa, zwłaszcza jeśli chodzi na niej jak na zwykłej obroży. Na krzyki nie reaguje zapewne dlatego, że ma je gdzieś, zapewne nie mają dla niego żadnych konsekwencji. Belgi to inteligentne, szybkie, mało plastyczne, a w dodatku mocne psychicznie psy z silnym popędem walki, wymagające znacznie więcej niż zwykły spacer. Przynajmniej takie powinny być. Nie wiem jakie ty i chłopak macie doświadczenie z psami, ale z problemami agresji i nie radzenia sobie ze zwierzęciem, oraz kiedy nie potrafi się psa nauczyć nawet chodzenia na smyczy, najlepiej skierować kroki do dobrego trenera zanim stanie się jakieś nieszczęście.
 8. Cerro

  Sara - Szkocka Dama

  Jakie cudo. :) Śliczną ma sylwetkę.
 9. Cerro

  Jaką rasę mam wybrać vol. 2

  Wysokie popędy w połączeniu z brakiem twardości, czyli stan w jakim obecnie znajduje się większość ras kiedyś użytkowych...
 10. Dobrze liczę, że jest u Ciebie tydzień? Spokojnie, na przywiązanie jeszcze przyjdzie czas. :P Masz do czynienia z psim dzieckiem, które poznaje świat między innymi paszczą, a poza tym przez właściwie całe swoje dotychczasowe życie bawiło się głównie z rodzeństwem i matką - a psy bawią się między sobą przede wszystkim w gryzienie. To żadna agresja, po prostu twój pies jest psem. :) Co do jedzenia, po co robisz takie hocki-klocki z dawaniem i zabieraniem karmy? To zupełnie normalne, że psiak będzie chciał "bronić" jedzenia. Najłatwiej się tego pozbyć, po prostu karmiąc malucha prosto z ręki, wtedy ani nie będzie miał czego bronić (bo nie będzie jednej wielkiej porcji w misce), ani nie będzie miał skojarzenia, że ręka odbiera mu jedzenie. Ewentualnie możesz porcję podzielić na kilka mniejszych i dokładać do miski w czasie, kiedy pies je. Jeżeli pies ma jeść mięso, poczytaj trochę o diecie BARF, o tym jak skomponować taką dietę, bo samo mięso nie wystarczy do prawidłowego rozwoju. Jeżeli pies ma jeść karmę, to dawaj mu karmę, a nie inne, smaczniejsze rzeczy - postaw miskę na 10 minut, nie zje to zabierz i podaj w czasie następnego posiłku. Młode owczarki to często niejadki, bywają wybredne, jak dasz się teraz tak wychować, to pies nigdy nie będzie ci jadł suchej karmy. :P Bo nauczy się, że może wybrzydzać. Co do łapania za kostki w zabawie, szczenięta niestety gryzą jak zaraza, dzieje się tak między innymi dlatego, że mleczne zęby są bardzo ostre, a taki młody pies nie ma jeszcze wyczucia. Na pewno nie odpychaj psa, bo uzna to za świetną zabawę... pozostaje cierpliwie wyciągać z paszczy własne kończyny i zamiast tego oferować zabawki. Tylko uważaj, żeby nie nauczyć go, że jak cię złapie to się nim będziesz interesował. Na razie mały pewnie nie gryzie za bardzo, ale jak zaczną go swędzieć dziąsła przy ząbkowaniu, to fajnie sprawdzają się suszone gryzaki, żeby psiaka czymś zająć. Taki mały szczeniak jest jeszcze za mało przywiązany i za młody na mocniejsze korekty, więc na razie trzeba trochę zacisnąć zęby i spróbować dzieciaka nauczyć, że są fajniejsze rzeczy do robienia z ludźmi niż zjadanie ich. :) I na spokojnie, Twój psiak jest jeszcze zupełnym młokosem, na razie wymaga dużo cierpliwości i budowania dobrych skojarzeń z pożądanymi zachowaniami. Nie wiem, czy czytałeś poradniki Zofii Mrzewińskiej, fajne źródło wiedzy, a o wychowaniu szczeniaka można poczytać też jej bloga w internecie.
 11. Cerro

  ALPHA SPIRIT Only Fish Dog Food

  Ja bym jeszcze poczekała chwilę, jeśli to "tylko" bąki, taka zmiana karmy co chwilę to też średni pomysł. U nas jest trochę inaczej, bo karmy używam tylko do treningów posłuszeństwa i śladów (wersja Multiprotein) i trochę rozluźnia nam kupę, ale i tak mnie niż typowe suche.
 12. Cerro

  Edi - mój springerek ;)

  No to tylko trzymam kciuki, żeby przygody z sierścią się skończyły raz na zawsze.
 13. Cerro

  Quincy, Hiro i Masza - Norweska przygoda

  Wygląda w takim otoczeniu jak mały wilczek. <3
 14. Cerro

  Psy na mojej drodze.

  Widzę już w letniej fryzurce. :)
 15. Cerro

  Chodsky pes na Śląsku

  Po krótkiej przerwie, spowodowanej głównie moim życiem zawodowym, które ma charakter pływowy (raz na kilka miesięcy wszystko zaczyna płonąć i wtedy nie wiem, jak się nazywam), wracamy zameldować, co u nas. :) Pokryliśmy złe wspomnienia z Krakowa wystawą w Częstochowie. :P Mieliśmy okazję spotkać inne chodaczki (nareszcie!) z hodowli z Coyoacan. Notabene spotkanie bardzo miłe, a dla mnie wartościowe też dlatego, że o mało co nie wzięłam pieska z miotu, z którego pochodzi najmłodsza suczka w hodowli. :) Dostaliśmy doskonałą, Zw. Młodzieży i zaszczytną lokatę I/1. :P Poza tym na początku lipca byliśmy pod Baranią Górą, na szkoleniu z technik poszukiwawczych z GOPR. Byłam fotografem, więc oczywiście nie mam zdjęć swojego psa z treningu. :P A w ramach naszych własnych wakacji, na początku sierpnia, pojechaliśmy w Tatry. Nie wszyscy ludzcy członkowie załogi dawali radę, więc jeden dzień zrobiliśmy sobie luźniejszy - w Słowackim Raju. Poza tym, ponieważ Asioka skończył rok, poszliśmy na prześwietlenie stawów biodrowych i czekamy jeszcze aż rodowód wróci ze swojej wycieczki do dr Siembiedy. :) Dr Gierek, który robił zdjęcie, zapewnił nas, że nie widzi nic niepokojącego, co bardzo cieszy, zwłaszcza że lato się kończy, więc nadchodzi czas by wyciągnąć z piwnicy rower i zacząć budować u mojego chudego szczura jakieś mięśnie. :P
×