• Announcements

  • Admin

   Regulamin Forum   12/31/16

   Dogomania na Facebooku
   https://www.facebook.com/groups/DogomaniaPL/    

Zagrodowy pies polski

Members
 • Content count

  65
 • Joined

 • Last visited

About Zagrodowy pies polski

 • Rank
  Advanced Member
 • Birthday

Profile Information

 • Gender
  Female

Recent Profile Visitors

583 profile views
 1. Trzymam kciuki i też poproszę o nr konta. Chociaż w taki sposób będę mogla pomóc Flipperkowi. Jesteście wspaniałe. W przyszłości jeżeli też będzie potrzebny transport w okolicach Warszawy to chętnie pomogę, mam klatę dla dużych psów.
 2. Leoś ma klatkę XXL. Jest bardzo wygodna do transportu dużego psa (w wielkości owczarka niemieckiego) na dłuższych trasach. Pies ma swoją bezpieczną przestrzeń, nawet w przypadku gwałtownego hamowania zapiera się łapami i nie "lata" po samochodzie. Może się wygodnie położyć i spać. Niestety jest za niska, żeby w niej siedział. Potrzebowaliśmy klatkę do transportu, więc zmierzyliśmy Leosia jak leżał i dlatego wybraliśmy ten rozmiar.
 3. Też mam dużego psa. Dlatego polecam zwykłą, szeroką, skórzaną obrożę w okresie nauki. Potem szelki - u nas zalecone przez weta, żeby odciążyć kręgosłup, bo pies senior. Przede wszystkim dla własnego bezpieczeństwa spróbuj na każdym spacerze wykonywać ćwiczenia z podstawowego posłuszeństwa, żeby nie ciągnął smyczy, a skupiał się na Tobie i reagował na polecenia np. 'nie ciągnij", jak się "zakręci". Kolczatka skutkuje, jeżeli masz doświadczenie w szkoleniu psa lub stosujesz ją w trakcie kursu. W innych przypadkach utwierdza psa w niewłaściwym zachowaniu, bo po pewnym czasie przestaje reagować na kolczatkę. Tak naprawdę nie chodzi o kontrolę, a o współpracę z psem i przyjemne, bezpieczne spacery, więc dobrze by było zrobić kurs PT.
 4. Na forum psy.pl znalazłam ogłoszenie napisane przez monia_golden zapraszające do udziału w nowym programie, gdzie behawiorysta pomaga psom z problemami. Co myślicie o pomyśle, żeby wolontariusz ze schroniska lub fundacji zgłosił się do programu z psem do adopcji. Pies zostałby podszkolony, stałby się zanany i przez to łatwiej znalazłby dom. Poniżej link: http://www.psy.pl/forum-dyskusyjne/go:odpowiedz/art694,76846,,psy-do-nowego-programu-tv.html
 5. Czy mogę przyjechać na spotkanie w Grubej Kasce? Napisałam i przedstawiłam się Malagos ale nie mam odpowiedzi. Jak Was rozpoznam?

  1. konfirm31

   konfirm31

   No, masz, szkoda że nie przeczytałam wczoraj, tylko dopiero dzisiaj :( , po powrocie ze spotkania. Jak będzie organizowane następne (terminy ustala Malagos z okazji Jej  przyjazdów do Stolicy), będę o Tobie pamiętać.  Ja obecnie na stałe mieszkam w Makowie Mazowieckim, ale jestem urodzona i wychowana w Warszawie.  A Ty, gdzie mieszkasz? W Warszawie ?

   Pozdrawiam i mam nadzieję, że na następnym spotkaniu, uda nam się poznać osobiście :)

   Krystyna

  2. Zagrodowy pies polski

   Zagrodowy pies polski

   Tak, szkoda, że tak późno przeczytałam Wasze posty o spotkaniu. Nie miałam nadziei, że odpowiesz, bo rzeczywiście za późno się zgłosiłam. Więc, trochę o sobie, od trzech lat mam psa Leosia i dlatego, że go przygarnęłam, zaczęłam się interesować psów. Mieszkam w Pęcicach koło Ursusa/Warszawy. Chociaż mam ogród to nie mogę wziąć drugiego psa, bo Leoś nie toleruje innych psów i u córki na tej samej posesji jest jeszcze kot, ale mogę pomagać w inny sposób - dysponuję klatką do przewozu dużego psa i samochodem, mam trochę czasu, bo pracuję na pół etatu. Mam nadzieję, że znajdziecie i dla mnie coś do roboty, zanim dojdzie do następnego spotkania - mój tel. 601 21 30 33

   Pozdrawiam, Mika

  3. konfirm31

   konfirm31

   No, to i ja się rewanżuję swoim telefonem 692 640 604

    Pozdrawiam Krystyna :)  - opiekunka Bliss ze Schroniska i Lerki z Ulicy, która zmieniajac dt na ds, załatwiła mi (odmownie)  tymczasowanie innych psów, zajmując należące do nich poprzednio miejsce :)

    

 6. Wszczepienie chipa nie boli, mimo ze igła wydaje się duża i zastrzyk trwa tylko chwilę. Oczywiście należy psa chipować u doświadczonego weterynarza, wet wprowadzi dane z chipa do bazy. W wielu miastach chipowanie jest bezpłatne. Natomiast w przypadku, gdy piesek ucieknie i zostanie znaleziony, w schroniskach są czytniki, które odczytują dane i pies szybko wraca do właściciela. Także straż miejska posiada takie czytniki. Dodatkowo warto jest przyczepić do obroży adresatkę z numerem telefonu. Taka adresatka ułatwia kontakt z właścicielem, gdy pieska znajdzie osoba prywatna. I chip i adresatka oszczędza zagubionemu psu traumy i pozwala na szybki powrót do rodziny. Mój pies ma chip i adresatkę i już adresatka pomogła, kiedy zwiał na "wagary". Psy uciekają i się gubią, nie można być pewnym, że Twój pies się nie zgubi. Może pokaż rodzicom wpisy osób, którym zginął pies i szukają na forum lub na FB pomocy.
 7. Podbijam wątek. Dziś na spacerze mój pies zranił łapę ostrym kawałkiem lodu. Jaką maść polecacie czy jednak kupić buty?
 8. Może jednak Ankara porozmawiałaby z właścicielami tego DT i sama zdecyduje czy oddać tam Aresa. Niestety ani z FB ani for mieszkańców nie ma odzewu. Byłam w DT u nas ale nie chcą przyjąć następnego psa.
 9. Melduję się na wątku. Udostępnię Aresa na różnych forach w mazowieckim. Sama nie mogę go wziąć, ale postaram się wszędzie go zamieścić.... Do DT też chętnie się dołożę Ankara bardzo Cię podziwiam i współczuję. życzę Ci wszystkiego najlepszego i mam nadzieję, że już czujesz się lepiej.
 10. Dziękuję bardzo za ocenę, ale prawda w oczy kole. Pies ma "napady agresji" czy "czasami zdarza się mu buntować"? To są dwa różne zachowania o różnym ciężarze ważności i wymagające innej reakcji. Jeżeli "napady agresji" nie są związane z brakami w wychowaniu, to należy je zdiagnozować u weta, bo być może pies jet chory. Czyli od czego zależy możliwość wejścia na kanapę? I nie wyzłośliwiam się, tylko staram się powiedzieć, że pies potrzebuje jasnego przekazu co mu wolno a czego nie wolno robić. Rada jak najbardziej była udzielona, nie tylko przez mnie ale i innych forumowiczów - idż na szkolenie.
 11. To jest realna ocena sytuacji. Pies ma gorzej niż w schronie, bo w schronie ma szansę na kontakt z człowiekiem i ewentualną socjalizację i adopcję. U Kasi absolutnie nie ma szans na inne życie. Eggsy, skoro uważasz, że osoba, która przez 3 lata nie wychowywała psa i rozwiązywała problemy zamykając go w kojcu teraz, gdy stał się uciążliwy poświęci mu czas, zainteresowanie, zacznie naukę i szkolenie to gratuluję optymizmu. Ten pies teraz wymaga konsekwentnego szkolenia i bardzo dobrego prowadzenia. Moim zdaniem Kasia jak najszybciej powinna poszukać dla niego innego domu.
 12. To oburzające tak traktować psa. Książkowy przykład jak nie należy wychowywać psa i oczywiście obarczanie psa winą za swoje błędy. Rozkoszne. łzawe przyznanie się ... zawiodłam .... i świetny pomysł na rozwiązanie sytuacji - uśpić psa. A nie lepiej samej poddać się eutanazji - bo to Pani zawiodła? Powinna Pani jak najszybciej skontaktować się z najbliższą fundacją i go oddać zanim pies do końca zwariuje w tym kojcu. jeżeli poda Pani na priv jakiś kontakt, nawet na FB, to spróbuję znaleźć dla tego pieska nowy dom.
 13. Do szkoły na kurs podstawowego posłuszeństwa. Stanowcze "nie" jak zaczyna podgryzać starszego psa i odesłanie na miejsce. Poświęcić młodemu więcej uwagi, ale w formie szkolenia, a nie miziania.
 14. Pies nie ma "napadów", tylko ma braki w podstawowym posłuszeństwie iz opisu wynika niekonsekwencja w wychowaniu. A od czego zależy możliwość wejścia na kanapę? Od waszego dobrego humoru czy jasno określonej sytuacji, jak pies rozpoznaje różnicę - kiedy może a kiedy nie może wejść na kanapę? Czy uważasz, że pies zdaje sobie sprawę, że mlaszcze i drapie? Czy pies ma swoje posłanie, gdzie powinien spać w nocy czy do tej pory pozwalałaś mu spać, gdzie chciał czyli np. w waszej sypialni. Jak ma zrozumieć, że mógł tam spać a teraz nie, bo mlaszcze i drapie. Jak Twój mąż zacznie chrapać to też wyrzucisz go z sypialni? Wasze kłopoty wyraźnie wynikają z niekonsekwencji w traktowaniu psa i braku jasno określonych reguł. I powiedzmy wyraźnie - to nie jest wina psa. Najlepszym i najtańszym rozwiązaniem jest szkolenie z podstawowego posłuszeństwa. W szkole spotkasz ludzi z podobnymi problemami i otrzymasz rady co do Twojego psa.
 15. Ostrożnie z takimi radami, bo pies jest po przejściach i może odczytać to jako zabieranie jedzenia i ten palec ugryźć. Psu nie przeszkadza się podczas posiłku. Mojemu dwa lata zajęło wyjście z bezdomności m.in. skomlenie, bieganie podczas snu, jednego dnia nadmierny apetyt, następnego w ogóle nic nie jadł. Teraz śpi o wiele spokojniej. Co do jedzenia, posiłki dostawał dwa razy dziennie, o tej samej porze, miska zawsze w tym samym miejscu. Natomiast dodatkowo dostawał smaczki w trakcie zabaw lub po prostu sobie siedzieliśmy i karmiłam go z ręki. W ten sposób umacnialiśmy więź. Pies po przejściach potrzebuje przede wszystkim ustalonego, konsekwentnie powtarzanego codziennie postępowania, potrzebuje się wyciszyć i nabrać zaufania do właściciela.