• Announcements

  • Admin

   Regulamin Forum   12/31/16

   Dogomania na Facebooku
   https://www.facebook.com/groups/DogomaniaPL/    

Zagrodowy pies polski

Members
 • Content count

  169
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Zagrodowy pies polski last won the day on March 22

Zagrodowy pies polski had the most liked content!

About Zagrodowy pies polski

 • Rank
  Advanced Member

Profile Information

 • Gender
  Female

Recent Profile Visitors

949 profile views
 1. Pieniążki poleciały. Daj znać gdyby nie doszły:)
 2. Bardzo możliwe że nie możesz wstawić zdjęć na Dogo, bo są za "ciężkie"

  Możesz to sprawdzić stawiając kursor na zdjęciu, klikasz prawym przyciskiem myszy, masz okienko, na samym dole są "właściwości", klikasz i masz ciężar zdjęcia

  Teraz w necie są programy do odchudzania zdjęć. Ja ostatnio korzystałam z http://zmniejszacz.pl/ działa szybko i bez problemów

  W razie pytań moje GG: 9148552

  Skype: joimjoim

  wolną głowę i czas mam po 20:00 albo bladym świtem :D

  pozdrawiam

  Iza

   

 3. To dobrze, że już wymyślasz dla niego zabawy, to rozwinie Waszą więź. Psy nie narzekają, ale może chce zwrócić na siebie uwagę i powolutku próbuje się z Wami zaprzyjaźnić albo po prostu jest z tych psów, które dużo "gadają". Mój na przykład mruczy przez sen lub jak się go mizia a znajomy pies jak jest zadowolony to "śpiewa" (wyje). Jeszcze trochę i będziesz wiedziała dlaczego skomle. Zakładam, że był badany przez weta i to skomlenie nie wynika z bólu.
 4. Tyle wrażeń, że nie wiem od czego zacząć.... Promyczek z Wiosną dotarł do Warszawy bez problemów. WiosnA nie spała całą noc, bo Promyczek w nowym domu był niespokojny i na dworzec musieli dotrzeć przed 5.00 rano. Dojechali świetnie. Promyczek w pociągu, jako pies światowy poszedł spać i już. Potem pojechaliśmy samochodem. Na parkingu Promyczek poburczał, powarczał na Leosia na Zagrodowego Psa Polskiego Leosia. Leoś przywoził Promyczka z Warszawy do Zambrowa i odwozi Promyczka do Grudziądza. Promyczek zrobił kuu i udał się do samochodu i zasnął:). Dojechaliśmy do domku Pańci. Oczekiwali na nas Pańcia, maleńki staruszek i pieseczek –lisek Bartuś przygarnięty przez Pańcię miesiąc temu. Staruszeczek zaszczekał, powiedział, że jest najważniejszy i udał się spać na swoje posłankoJ. Lisek Bartuś był o Pańcię zazdrosny, ale powoli zaczęli się dogadywać z Promyczkiem. Pańcia zakochała się w Promyczku. WiosnA przekazała Pańci wyprawkę, całą walizeczkę jedzonka – z 10kg, kocyk, podkład i co najważniejsze szampon i lekarstwo na skórę, a także całą dokumentację medyczną. Pańcia wspaniała, zna się na opiece nad starszymi pieskami. WiosnA ma z nią kontakt, więc będą wieści od Promyczka. Zdjęcia mam, ale nie mogę ich wstawić, Moli@ poradź jak wstawiasz zdjęcia, Twoje są takie ładne, to jutro wstawię z wizyty u Pańci..
 5. Przepiękne sunie, oby szybko znalazły domek:)
 6. Piękny Cziko, pozdrowienia
 7. No to już wszystko ustalone. WiosnA przyjeżdża jutro do Warszawy na Centralny o 7.30 rano. Będziemy czekali na nią na peronie i potem samochodem do Grudziądza. Promyś pojedzie jak panisko, dzięki Moli@ i Wiośnie wyglądający pięknie, zadbany kawaler. Ciocie przygotowały mu wyprawkę, jedzonko które miał do tej pory i kocyk i smakołyki na przywitanie w nowym domu. Promyś to już nie kupka nieszczęścia, dzięki wspaniałym ludziom, których spotkał na swojej drodze, to Promyczek Nadziei - nadziei dla innych piesków że znajdą swoje domki.
 8. Minęlo kilka miesięcy. Co się dzieje z pieskiem?
 9. Piesek może smycz kojarzyć z łańcuchem lub karą (bo poprzedni właściciel go ciągnął i podduszał podczas spacerów) lub nigdy nie chodził na smyczy. Dlatego lepiej założyć mu obrożę i szelki. Obrożą żaby przyzwyczajał się do zakładania smyczy w przyszłości. Szelki, bo łatwiej i zdrowiej dla małego pieska. Pies jest jeszcze zdezorientowany i nie traktuje Waszego domu jako swojego, na to jest za wcześnie. W tym wstępnym okresie najlepiej jest wprowadzić procedury w domu, które powinny być przestrzegane czyli godzinę podawania pokarmu, wspólnych spacerów, zabaw (przy czym zabawa może polegać na wspólnym siedzeniu i mizianiu pieska, mój też nie reaguje na zabawki i nie musi). Na spacerach i w czasie zabaw staraj się zwracać na siebie jego uwagę za pomocą nagródek i chwalenia. Należy się skupić na zbudowaniu więzi z pieskiem i zdobyciu jego zaufania. Piszesz, że piesek wybiega za ogrodzenie, nie powinien, jeżeli jest na ogrodzie to teren powinien być zamknięty. Narażasz zarówno pieska na np. przejechanie przez samochód lub ugryzienie przez innego psa jak i siebie, bo jeżeli pies spowoduje szkodę, odpowiedzialność i zadośćuczynienie spadnie na Ciebie jako właściciela. Sama mam psa przygarniętego trzy lata temu, musieliśmy rozwiązać wiele problemów z jego zachowaniem, ale warto było i nie wyobrażam sobie życia bez niego. Życzę ci wiele szczęścia z pieskiem A tak przy okazji - czy założyliście mu adresatkę? Szkoda by było żeby znowu się zgubił.
 10. Wyraz pyska ma wybitnie inteligentny, więc na pewno pochodzi z rodziny intelektualistów.
 11. Wiesz, może fajnie byłoby się wybrać z tata do parku, gdzie wychodzą ludzie z psami na spacer albo na psie zawody czy wystawę psów (terminy znajdziesz na FB lub w internecie, bo są fora obu tych ras). Pogadacie wtedy w realu z ludźmi, którzy maja owczarka lub labradora. Wtedy wiele wątpliwości może się wyjaśnić.
 12. Wszystkiego najlepszego dla suń i pozdrowienia dla opiekunek
 13. Poproszę o 2 kg. Przyślij dane na priv. Jeden kilogram prosiłabym o przysłanie na mój adres dla moich piesków a drugi o wysłanie do Kwiaciarenki (należy się naszym pieskom odrobina luksusu:)
 14. Kiejciu, dawno się nie odzywałam ze względu na różne perturbacje, ale teraz już jest lepiej i chciałam Cię poprosić o pomoc w zorganizowaniu bazarku dla Apoloniusza. Mam sporo fantów zebranych od znajomych i postaram się zrobić jak najładniejsze zdjęcia natomiast prosiłabym Cię o pomoc w organizacji i przejęcie rozliczania bazarku, bo jak wiesz nie mam doświadczenia. Może ktoś jeszcze się przyłączy, poproszę serdecznie o pomoc. Na razie chciałabym przygotować ogłoszenia, poproszę Cię o ew. poprawienie tekstu, wysyłam na priv.
 15. Doskonały pomysł, kupię takie miękkie, bo tamte pieski są starsze. Czyli jestesmy gotowi, tylko czekam na potwierdzenie od Wiosny co do trasy.