Jump to content
Dogomania

Zagrodowy pies polski

Members
 • Content count

  1297
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

Zagrodowy pies polski last won the day on July 29

Zagrodowy pies polski had the most liked content!

About Zagrodowy pies polski

 • Rank
  Advanced Member

Profile Information

 • Gender
  Female
 • Location
  Warszawa

Recent Profile Visitors

3932 profile views
 1. Na dziś wychodzi mi, że mamy 167,10 zł na pokrycie rachunku za rehabilitację w DT. (rozliczenie na str.21) Serdeczne podziękowania dla Ali i wszystkich kupujących na bazarku wspierającym Czesię
 2. Dziekuję za info. Wcześniej otrzymałam od Ali wiadomość o wpłacie 300 zł z FB, może jeszcze nie weszła jeszcze na Twoje konto, więc teraz Czesia jest już na plus. Jak rozliczycie między sobą to dajcie znać czy moje rozliczenia się zgadzają. Mam pytanie, skoro Czesia nie jest już u Ciebie i nie ma już długu, czy w dalszym ciągu zostajesz jej skarbnikiem?
 3. Dostałam info od Ali, że Forum owczarków belgijskich wsparło Czesię kwotą 300 zł. Bardzo dziękujemy Rozliczenie na str. 21
 4. Serdecznie dziękujemy b-b Rozliczenie na str. 21
 5. Masz rację i je wpiszę, ale już nie dziś. Zwykle jestem przodowniczką pracy (w firmie), żoną idealną (w domu), babką Polką (dla wnuczki), opiekunką zwierząt (ciągle jakieś nowe bidy) itd. Dziś jestem asertywna i idę spać:)
 6. Masz rację, czasami ponoszą mnie negatywne emocje:( Ala uważała, że rozliczenia pisane na bieżąco są akceptowane, tym bardziej że na różnych wątkach też tak są prowadzone. Ponieważ był postulat był żeby prowadzić je w jednym poście, taki post został napisany. Na pierwszej stronie jest informacja, że rozliczenie w jednym poście jest na stronie 21. Wcześniejsze wpłaty wpiszę w miarę wolnego czasu, może w weekend.
 7. Ten komentarz to żenada, został zresztą chyba zmieniony. Osoby pracujące (nie magiczne) nie zawsze mają czas, żeby natychmiast dokończyć post, mogą wstawić zdjęcia a komentarz później. Na wątku było wiele zapytań co z Czesią. Zdjęcia pokazują, opis byłby wstawiony później. Skoro wstawiłaś opis z FB, to dziękujemy za wyręczenie nas. Ja dopiero dziś wieczorem mogę uzupełnić post na stronie 21, dotyczący wpływu na konto nowych środków, zapraszam do zapoznania się.
 8. Zagrodowy pies polski

  Abi - już w DS - przerażona dzikuska, ocal ją - zbieramy na szkolenie

  Serdecznie dziękuję Sowo, że jako profesjonalistka dużej klasy tłumaczysz zachowania Abi. Bardzo będą mi pomocne w dalszych kontaktach z Opiekunami i dadzą mi duże wparcie, jeżeli wystąpią problemy. Twój komentarz przy zapytaniach dlaczego Abi zabiera buty, spowodował, że Pani się rozluźniła i dała jej starego klapka, który Abi miętosi w kojcu, podczas gdy na zabawki nie zwraca uwagi
 9. Zagrodowy pies polski

  Abi - już w DS - przerażona dzikuska, ocal ją - zbieramy na szkolenie

  Buda jest ocieplana i kojec jest osłonięty. Wizyta po adopcyjna się odbędzie. Będę dzwoniła z życzeniami świątecznymi i wtedy ustalimy termin. Nie dzwonię do Państwa teraz, przed adopcją rozmawialiśmy często i uważam, że nie powinnam dzwonić. Niech Państwo i Abi mają spokojny czas, żeby się dobrze zapoznać, bez osoby z zewnątrz - kontrolera. Hop! wyczerpujące informacje na temat Państwa zostały przekazane we wcześniejszych postach.
 10. Wcześniejsze wpłaty są wyszczególnione na wątku w pojedynczych postach. Podjęłam się prowadzić bieżące wpłaty w jednym poście na wniosek jednej z koleżanek. Mam nadzieję, że znajdę wolny czas przed świętami aby post uzupełnić o poprzednie wpłaty. Niestety pracuję długo, pomagam przy opiece nad wnusią i nie mogę obiecać, że stanie się to w najbliższych dniach.
 11. Zagrodowy pies polski

  Abi - już w DS - przerażona dzikuska, ocal ją - zbieramy na szkolenie

  Sprawa Sylwestra była omawiana przy adopcji. Państwo planują już dwa dni wcześniej i dzień po Sylwestrze być razem z psami w domu cały czasi wypuszczać je tylko, żeby się załatwiły. Rezydent się też boi wystrzałów, więc są uczuleni. Dodatkowo jeżeli chodzi o Abi, prosiłam, żeby w tym czasie chodziła także po ogrodzie na smyczy. Także rozważana była opcja, żeby Abi dać lekarstwo na uspokojenie, takie jakie bierze od lat mój Leoś. Zapomniałam jak się nazywa, ale jak będziemy u weta to się spytam i wyślemy sms do Państwa. Oczywiście skonsultują lekarstwo ze swoim wetem. Co do godziny karmienia, jak będę dzwonić z życzeniami to im tę sugestię przekażę. Mam nadzieję, że mnie zaproszą i będę im także mogła przekazać książkę od Ciebie. Na razie nie dzwonię, żeby nie poczuli się niekomfortowo, że ich nadzoruję.
 12. Rozliczenie w jednym wątku znajduje się na stronie 21.
 13. Zagrodowy pies polski

  Abi - już w DS - przerażona dzikuska, ocal ją - zbieramy na szkolenie

  Abi przy wyjeździe lub wjeździe przez bramę samochodem zamykana jest w kojcu. Zaczyna reagować na polecenie "Abi do kojca". Poza momentami wjazdu i wyjazdu kojec jest otwarty. Oba psy biegają wolno po działce przez cały dzień jak opiekunowie są w pracy. Po powrocie Państwa do domu psy są wpuszczane do domu i wypuszczane na zewnątrz jak chcą wyjść. Pies rezydent lubi szczekać na przechodniów, a potem dobija się do drzwi tarasowych żeby wejść do domu. Abi za rezydentem chodzi krok w krok. Wchodzi do domu jednak po obejrzeniu kątów często podchodzi do drzwi tarasowych i wychodzi na zewnątrz, jeżeli zostaje to chowa się za kanapą i stamtąd wygląda. W przypadku głośnego huku lub kogoś kto zbliża się do furtki Abi ucieka i chowa się w budzie. Stamtąd wygląda, bo rezydent biega wzdłuż płotu i szczeka. W przypadku gdy opiekun podjedzie do bramy i otwiera furtkę, nie podchodzi. Obserwuje jak rezydent się cieszy. Jak opiekun ją woła to nie ucieka ale też nie podchodzi. Wieczorem psy są brane na noc, rezydent śpi do rana, Abi natomiast zaczyna około trzeciej chodzić po całym domu i jest wypuszczana na zewnątrz. Potrafi tak do rana krążyć w kółko po działce. Na początku Pani nie spała i obserwowała zachowanie Abi na podwórku. Abi bardzo lubi jedzenie gotowane, swoją porcję rano dostaje w kojcu, już przyzwyczaiła się, że Pani przychodzi, mówi do niej, potem wstawia miskę z jedzeniem. Wychodzi z budy do jedzenia, ale dopiero wtedy jak Pani wycofa się z kojca i stoi w drzwiach. Postęp jest taki, że nie chowa się za budę. Rezydent stanowi dla Abi wzór. Jak są sami na podwórku to podbiega do niego, zaprasza do zabawy, liże po pysku.
 14. Posty z prośbą o wsparcie suni wysłane zostały już do około 80 osób. Niektóre osoby odpowiedziały na wątku, niektóre skontaktowały się ze mną w wiadomościach na priv. Jedna osoba wsparła sunię. Posty wysyłane są partiami, wtedy kiedy mam czas. Staram się kontrolować i wysyłać zaproszenia tylko do osób, które są na liście przyjmujących wiadomości z bazarków. Jeżeli wysłałam zaproszenie do osoby, która nie jest na tej liście, przepraszam i proszę o zignorowanie postu.
 15. Czesia pojechała do DT po południu. Przed przyjazdem po Czesię Pani rozmawiała telefonicznie z wetem z Lublina. Zostały omówione wszelkie aspekty zamieszkania z samcem w domu. Wet uważa, że sunia może jechać do tego domu. Zdjęcia z przygotowania suni do wyjazdu.
×