• Announcements

  • Admin

   Regulamin Forum   12/31/16

   Dogomania na Facebooku
   https://www.facebook.com/groups/DogomaniaPL/    

Elf1977

Members
 • Content count

  62
 • Joined

 • Last visited

About Elf1977

 • Rank
  Advanced Member

Recent Profile Visitors

417 profile views
 1. Za duże ryzyko. Wnętrostwo można również leczyć operacyjnie, ale także z różnym skutkiem. Mimo wszystko, możesz spróbować. Wg mnie to na tyle poważna wada, że nie ma co podejmować ryzyka przekazania jej dalej.
 2. Szczerze, nie chciałabym pokryć suki takim psem. Nawet, jeżeli jądro zjedzie, co jest mało prawdopodobne, pies prawdopodobnie będzie przenosił wadę dalej. Nie jest też uczciwe ukrywanie takiej wady przed właścicielami suk, a powszechnie się to zdarza. Wiem, że chodzi o pieniądze i o przywiązanie do psa, ale taki pies nie powinien być reproduktorem.
 3. Rodowód tego samego stowarzyszenia? Jaką karmę je pies? Może mieć alergię, wtedy dopasowanie karmy to nie jest prosta sprawa. Rzeczywiście najłatwiej w pierwszej kolejności wyeliminować zboża. Wszystkie, łącznie z ryżem. Po drugie, zdrowemu psu nie śmierdzi z uszu. Żeby śmierdziało, coś złego musi się w uchu dziać. To na pewno trzeba zbadać. Ogólnie, o psy z włosem trzeba naprawdę dbać, o higienę oczu/uszu/zębów - również. Każdy, kto ma w rodzinie alergika ( a ja mam 2), wie, że pies może uczulić nie od razu, a po kilku tygodniach. Jeśli alergia jest silna, nie ma znaczenia, czy pies ma tylko włos, czy również podszerstek. Może więc decyzja o zakupie psa była pochopna?
 4. Może to być też uczulenie na któryś ze składników szamponu, a ce pewniejsze - kropli. Jak nie będzie pcheł za 2-3 dni, warto jeszcze raz wykąpać psa w szamponie łagodzącym. A może pies ma dodatkowo inną chorobę skórną, która pogłębia swędzenie? Oprócz tego, nawet jak nie ma pcheł, mogą swędzieć miejsca po ugryzieniach. Trzeba poczekać parę dni,
 5. A, Royal to nie za dobra karma dla szczeniaka. Żeby uniknąć nieprzyjemnego zapachu z pyszczka można kupić specjalne przysmaki, na przykład z chlorofilem, można też raz na 2-3 dni pieskowi myć ząbki.
 6. Kupiłaś psa, który być może nie jest prawdziwym przedstawicielem rasy. Nikt nie wie, co siedzi w jego genach. Z uszu nie powinno śmierdzieć, może to jakiś początek grzybicy? Nawet jednak przy takiej chorobie, nie powinien to być smród, może nieprzyjemny zapach, ale nie smród. Może to świerzb? Pieska można wykapać w delikatnym szamponie dla szczeniąt, pieski z włosem szybciej się brudzą, może przez to, ze pokrywa je jedna warstwa a nie dwie? To nieprawda, że szczeniąt się nie kąpie, jeśli są wykąpane w odpowiednim szamponie i porządnie wysuszone, nic im nie grozi. Psy z włosem w ogóle należy często kąpać, inaczej po prostu źle wyglądają, robią im się kołtuny. Problem jest poważny, Twoja mama jest chora, a Wy zamiast kupić psa z dobrej hodowli, kupiliście taniej jakiegoś mieszańca. Teraz nie ma żadnej gwarancji, że pies jest tym, czego się spodziewaliście. Dobry hodowca w takiej sytuacji przyjąłby pieska z powrotem, tym bardziej, że to jeszcze maluch i łatwo będzie mu znaleźć dom.
 7. To żart? Jeśli tak, to głupi.
 8. Moja suczka, pierworódka, urodziła wczoraj w nocy 4 szczeniąt, Poród odbył się bez większych problemów, wszystkie szczeniaki ładnie jedzą i wyglądają na zdrowe. Suka ma podwyższoną temperaturę (dziś 39,1), ale ponieważ jest zaraz po porodzie, uznałam to za normalne. Je, pije, wychodzi na podwórko, opiekuje się dziećmi. Martwi mnie to, że wypływ z dróg rodnych jest bardzo skąpy, więcej tego było zaraz po porodzie, teraz przypomina w zasadzie delikatne upławy. Moje wcześniejsze doświadczenia pokazywały, że suczki 'czyściły" się dość długo po porodzie, często brudziły podkłady. Te, w zasadzie są prawie czyste cały dzień. Czy wg Was to jest normalne? Czy tak też się zdarza?
 9. Decydujące powinno być to, czy pies cierpi. Jeżeli ma tyle różnych problemów, do tego jest ślepy i głuchy, ja skrócilabym cierpienie psa.
 10. Wszystkim moim suczkom zdarzało się parę razy zesikać na pościel, mniej więcej w okresie dorastania. Robiły to przy mnie labo jak mnie nie było. Nie wiązałabym tego z cieczką, która powinna raczej wystąpić jak pies skończy 6 miesięcy. Trzeba psa skarcić od razu, a przede wszystkim pilnować go, jak jest na łóżku. Gdybyś widziała, że zaczyna się kręcić, od razu ściągaj go z łóżka. Szczeniaki i młodzież bywają uparte, pewne zachowania powtarzają parę razy, zanim się nauczą. Moja najmłodsza suczka od początku popuszczała: z radości, ze strachu, z emocji, do dziś się jej to zdarza - z jednej strony jest bardzo wrażliwa, z drugiej domaga się stałej uwagi. Pewnie Twoja też to robi.
 11. Czy aby ten pies ma metryczkę? Autorka napisała, że kupiła psa z rodowodem, a rodziców widziała na zdjęciu. Trochę to dziwne, jeżeli pies został kupiony bez metryki, może mieć różne problemy. Wg mnie z postów autorki przebija taki ton, że to pies powinien się nauczyć różnych zachowań, bo inne psy się nauczyły, niestety, nie zawsze się tak da.
 12. Mnie też się wydaje, że pomyliłaś się co do cech rasy. To młody pies, z czasem na pewno będzie spokojniejszy, ale z tego co piszesz, nie jest dostatecznie wymęczony na spacerach. Za dużo się naoglądałaś filmów z labradorami jako grzecznymi i słodkimi psami rodzinnymi. Myślę, że nie tylko Ty popełniłaś ten błąd...Musicie zmęczyć psa, z Twoich wypowiedzi wynika, że tego psa nie lubisz, więc nie dziwię się, że nie chcesz spędzać z ni, czasu. Jednak pies już jest, w dodatku jest w okresie dorastania, potrzebuje konsekwencji i dobrego prowadzenia. Powinnaś wydłużyć spacery, zwiększyć ilość ruchu na powietrzu. Nie powinnaś spuszczać psa ze smyczy. bp nad nim nie panujesz. Psa trzeba NAUCZYĆ aportować (ma prawo nie wiedzieć, o co chodzi) czy szukać. Czy to na pewno labrador? Może produkt labradodoropodobny, wówczas może rzeczywiście mieć problemy z psychiką. Z Twoich wypowiedzi jednak wynika, że jest nadaktywny i nadpobudliwy, nie agresywny. I jeszcze jedno pytanie? Jeśli pies jest niekastrowany, biega luzem i nie reaguje na przywołanie, jak sobie zamierzacie radzić z jego popędem, jeśli w okolicy znajdzie się jakaś suka w rui?
 13. Tyle problemów tutaj opisałaś, że trudno ot tak radzić. Przede wszystkim, pies nie został niczego nauczony, szkolenie niby było, a tak naprawdę nie. Przeszkolony chyba powinien być partner, ponieważ psa traktuje jak zabawkę. Psy tej rasy to psy często zachowują się jak duże szczeniaki, wcale niełatwo nad nimi zapanować. To, co piszesz o psie, nie wydaje się jakoś szczególnie odbiegające od normy. Pies potrzebuje konsekwencji, jest młody, ale pewne nieprawidłowe nawyki już mu wpoiliście. Jak można spuszczać psa ze smyczy, jeżeli nie przychodzi na zawołanie i robi co chce? A jeżeli kogoś zaatakuje? Może np skoczyć na dziecko, wyrwać zabawkę, loda, przewrócić kogoś...Jeżeli doprowadziliście do tego, że pies ciągnie, trzeba nauczyć go w pierwszej kolejności chodzenia przy nodze. Za późno tylko na przysmaki, pies już zna swoją siłę, może nawet Was zdominował. Może trzeba będzie użyć specjalnej obroży, która pozwoli utrzymać go w miejscu. Pies wcale nie jest wybawiony i wybiegany, jeśli w domu ma ADHD i nie potrafi się wyciszyć. Może tylko Tobie wydaje się, że sporo spacerował, to nie emeryt, potrzebuje nie tylko ruchu, ale i wyzwań. Trzeba wprowadzić jakieś zajęcia, które go zmęczą. Wzięłaś psa ruchliwego, wymagającego pod względem ćwiczeń, domagającego się ruchu. Jeżeli teraz mówisz, że jesteś zmęczona po pracy i chcesz odpocząć, mogłaś pomyśleć o mopsie przesiadującym na kanapie. Trudno będzie to naprawić, ale na pewno się da - pies jest młody, nauczy się wszystkiego, ale raczej będziesz potrzebować pomocy kogoś, kto pracuje z psami. Musicie z partnerem mieć jednolity front wychowania, wg mnie pies powinien zostać również wykastrowany.
 14. Każdy szczeniak gryzie, szczególnie jak jest znudzony. Niestety, najgorzej, jak się ma parę psów i cyklicznie szczenięta.