• Announcements

  • Admin

   Regulamin Forum   12/31/16

   Dogomania na Facebooku
   https://www.facebook.com/groups/DogomaniaPL/    

Elf1977

Members
 • Content count

  46
 • Joined

 • Last visited

About Elf1977

 • Rank
  Advanced Member

Recent Profile Visitors

351 profile views
 1. Jednak niektórzy hodowcy, oprócz tego, że są niemili, są nieznośnymi wręcz narcyzami.
 2. Niestety, najtrudniejsza jest diagnoza, szczególnie jeśli jest nietypowa, mogą minąć lata, zanim psa się zdiagnozuje prawidłowo.
 3. To tak jak wojna mamuś niemowląt, karmić słoiczkami czy gotować marchewke samemu. W końcu dlaczego nie korzystać z gotowych produktów dobrej jakości, kiedy nie ma czasu na nic innego? Można psu raz gotować, a czasem podać gotową sprawdzoną karmę. Championy można też odchować na gotowcach, szczególnie, że z roku na rok, są coraz lepsze.
 4. A czy robiłeś (aś) testy alergiczne? Jednak utrzymujące się biegunki, połączone z grzybicą mogą być wskazaniem. Moja najstarsza suka miała podobne objawy, zrobiłam jej badania z krwi na najczęstsze alergeny (niestety, dość drogie ok 1000 zł), wyszły jej uczulania, przede wszystkim na zboża,w tym ryż. Wyeliminowałam z karm wszystkie zboża, oprócz tego podawałam olej i probiotyki, suczka bardzo szybko doszła do siebie. Zeszły nawet jej zacieki spod oczu, które utrzymywały się od szczeniaka. Dziś karmię ją dobrymi karmami bezzbożowymi, mięsem z warzywami, kiedy widzę, że zaczyna ją swędzieć pyszczek (ma też alergię na niektóre pyłki), podaję kapsułki z olejem. Pies ma 4 lata, czuje się świetnie, jest w dobrej kondycji, ale bardzo pilnuję jedzenia, nie podaję jej niczego, czego nie znam, sprawdzam skład. Czy pies miał badaną trzustkę? Nie można leczyć tylko grzybicy, jeśli z układem pokarmowym są problemy, coś musi tkwić głębiej. Czy w hodowli, z której pies pochodzi, zdarzały się podobne przypadki? Mały przyrost masy ciała też może być spowodowany alergią. Ja wykluczyłabym całkowicie kurczaka, zboża.
 5. Nie. Do zapłodnienia nie dochodzi z automatu. Suki z cieczką pilnuje się non stop. A w ogóle najczęściej dni płodne suka ma wtedy, kiedy już nie krwawi.
 6. Proszę o informację, czy komuś udało się krycie przy tak wysokim stężeniu progesteronu (lub wyższym). Suka inseminowana 2 dni temu, dziś krycie naturalne przy pełnej chęci.
 7. Potrzebuję porady. Moja suczka ma cieczkę, ale prawie bezobjawową. Chciałabym ją pokryć w tym cyklu, wczoraj wieczorem zrobiłam poziom progesteronu. Wynik to: 0,82 ng/ml. Faza proestrus. Chciałabym powtórzyć badanie, ale nie wiem, czy jutro, czy za 4 dni. Ta suka będzie kryta pierwszy raz, więc przy braku reproduktora w domi, i przy niewyraźnej cieczce, mam problem z określeniem dnia krycia. Proszę o porady..
 8. anna redlicka

  Przede wszystkim niemiła. IX grupa - nie zna wzorców części ras, nie wiem, jak jest z dużymi, ale to chyba lepiej jej idzie. Widziałam, jak na jednej z wystaw oceniła na bardzo dobre oceny psy, które były doskonałymi w swojej rasie, wielokrotnie nagradzanymi.
 9. Masz małego szczeniaka dość trudnej rasy. Wydajesz się całkowicie bezradny i brak Ci cierpliwości. Może skorzystaj z pomocy? Psie przedszkole, szkolenie? Niestety, wychowanie posłusznego psa to trudna sprawa, wcześniej padło tu, że pies nie reaguje, bo może być głuchy, weź pod uwagę, że szczeniak może Cię ignorować, co wiązać się może z błędami w wychowaniu.
 10. Można już od 22 dnia, robiłam w 27 lub 28 dniu ciąży - było idealnie. Usg robiłam nie dla potwierdzenia ciąży, ale po to, żeby sprawdzić liczebność miotu (mniej więcej:))
 11. wystawy

  Dla Ciebie to jest sytuacja idealna. Jeżeli masz ładnego psa i dostać ocenę doskonałą, powinnaś otrzymać cwc (nominację na championa Polski), złoty medal i ewentualnie zostać porównana z psami z innych klas.
 12. Dzień dobry, chciałbym się poradzić w sprawie ząbków mojej półrocznej suni. Ma ona ładny nożycowy zgryz, ale jakiś miesiąc temu zauważyłam, że rosną jej kły, a mleczaki nie wypadają. Postanowiłam poczekać, rzeczywiście z jednej strony kieł wypadł, zgryz jest wręcz idealny, natomiast z drugiej mleczka trzyma się mocno, obok wyrósł stały kieł, w wyniku którego ząbek z przodu zanadto przesunął się do przodu. Nadal pies ma zgryz nożycowy, ale nie jest idealny. Postanowiłam w przyszłym tygodniu usunąć mleczaka (może za długo zwlekałam) u lekarza, ale zastanawiam się, czy jest szansa, że ta strona wróci do normy. Czy tak drobny defekt, wysunięcie (nieznaczne) zęba do przodu może ważyć na ocenach na wystawach?
 13. Pies rasy miniaturowej, w bardzo dobrej kondycji, ostatnio został championem weteranów, obecnie nie kryje już od roku, ale sama nim kryłam i byłam zadowolona. Trochę się boję, ale w zasadzie takiego psa, w takim rozmiarze i dającego zdrowe potomstwo w Polsce obecnie nie ma. Zastanawiałam się, czy warto wcześniej zrobić badanie nasienia? Czy jest to miarodajne?
 14. Za parę miesięcy czeka mnie pierwsze krycie mojej młodszej suni. To bardzo ładna suczka, wielokrotnie nagradzana na ringu, jest jednak drobna, troszkę mniejsza niż inne w rasie (bardziej się mieści we wzorcu, ale jakoś psy coraz większe:-). Chciałam ją pokryć niezbyt dużym, ale ładnym psem, miałam już wybranego reproduktora. Okazało się jednak, że szczenięta po nim mają wady, dla mnie dyskwalifikujące. Po przeglądzie reproduktorów, które mogłabym wykorzystać, został mi jeden, który mi się bardzo podoba i dotychczas dawał zdrowe szczenięta. Jest jedno ale - pies ma 12 lat. Czy ktoś krył psem w tak podeszłym wieku? Bardzo proszę o wypowiedzi osób, które mają doświadczenia z kryciem weteranami. Pies ma świetny rozmiar dla mojej suni, znam go, bo 2 lata temu krył inną moją sukę - potomstwo zdrowe i udane.
 15. Umowa jest dla mnie mało kokretna. Kwota powinna być podana w umowie. Część punktów ma chyba bardziej walory emocjonalne, niż prawne.