• Announcements

  • Admin

   Regulamin Forum   12/31/16

   Dogomania na Facebooku
   https://www.facebook.com/groups/DogomaniaPL/    

Evra

Members
 • Content count

  1130
 • Joined

 • Last visited

1 Follower

About Evra

 • Rank
  Advanced Member

Profile Information

 • Gender
 • Location
  warmińsko-mazurskie

Converted

 • Location
  warmińsko-mazurskie

Recent Profile Visitors

496 profile views
 1. Ja naprawdę nie wiem, jak państwu dziękować. Jest to dla nas ogromna pomoc w tym najtrudniejszym okresie. Dopiero trzy tygodnie podawania leku, a poprawa zdrowia i komfortu Gai jest olbrzymia. Już nie wstaje że stękaniem co 15 minut napić się wody, żołądek i pęcherz już nie są przepełnione do granic możliwości i nie uciskają na inne narządy. Już nie zieje całe noce, nie sapie, nie dyszy przy najmniejszym wysiłku, swobodniej wchodzi po schodach. Waga spadła o 3 kg, apetyt w normie, Gaja już nie sprawia wrażenia jakby jej było ciągle za gorąco, ciągle nie wygodnie, w brzuszku już nie przelewa się woda, samopoczucie o wiele lepsze, bo już nie siusia w domu - ona niesamowicie stresowała się tym.
 2. Witam, za pośrednictwem dogomanii adoptowałam w 2007 roku ze schroniska suczkę Gaję. Bardzo proszę państwa o pomoc w udostępnianiu zbiórki na zakup leków dla niej. Szczegóły tutaj https://pomagam.pl/Milena
 3. Bardzo proszę o udostępnianie, zbieram na leczenie Gai. https://pomagam.pl/Milena
 4. https://pomagam.pl/Milena
 5. Gaja & Cushing... Myślę, że po kilku miesiącach leczenia zmieni jej się sylwetka. Gaja, pomimo słusznego, jak na boksera, wieku świetnie słyszy, widzi, rozumie wszystko co się do niej mówi. Doskonale komunikuje się mową ciała, mimiką i serią wymownych westchnień.
 6. Vetoryl dzień trzynasty: ilość wypijanej przez Gaję wody i oddawanego moczu mieści się już w normie, jak u zdrowego psa ! To niesamowite obserwować jak Gaja z każdym dniem czuje się lepiej i wraca ta iskierka w oczach. Pomimo to, Gaja bardzo szybko męczy się i po 10 minutach spaceru odmawia dalszej wycieczki. Ale ja wierzę, że ona będzie jeszcze biegać !
 7. Vetoryl dzień trzynasty: ilość wypijanej przez Gaję wody oraz oddawanego moczu mieści się już w normie, jak u zdrowego psa ! I wraca ta jej iskierka w oczach, to niesamowite obserwować jak z każdym dniem Gaja czuje się co raz lepiej. Więcej wiadomości na wątku Gai. http://www.dogomania.com/forum/topic/14057-gaja-moja-bokserka/?page=37
 8. Gaja ma guz na łapie. Za jakiś czas zostanie on usunięty oraz kilka pomniejszych zmian, które powodują dyskomfort. Na razie brak funduszy. Ja nie wiem z czego oddam 1000 zł długu, za co mam kupić kolejne opakowanie Vetorylu. Gaję czeka też powtórka badań. Koszt samej biochemii krwi plus badanie na poziom kortyzolu to ponad 300 zł. Do tego trzeba kupić jeszcze Propalin, Essentiale Forte oraz karmę.
 9. Biochemia krwi. W badaniach wyszła lekka niedoczynność tarczycy, wdrożyliśmy leczenie, ale później po konsultacji z innym weterynarzem okazało się, że jest to spowodowane zespołem Cushinga i należy leczyć chorobę podstawową. Jak widać obraz parametrów wątrobowych jest charakterystyczny dla ZC.
 10. Wyniki testów potwierdzających u Gai zespół Cushinga. badania cortisol.pdf
 11. Badanie kardiologiczne wykazało zdecydowanie zbyt małą pojemność wyrzutową serca w stosunku do masy ciała. cardio1.pdf
 12. - " Mamo, a dlaczego w tym roku nie dostanę prezentu na urodziny...? Byłem grzeczny..." -" Przecież wiesz, synku, że Gaja jest chora i wydaliśmy dużo pieniążków na leczenie." -" Wiem. Ale ona nie umrze, prawda ? Kupisz jej lekarstwa ? Obiecujesz ?" -" Tak skarbie, postaram się zrobić wszystko co w mojej mocy, żeby Gaja była z nami jak najdłużej..."
 13. Dziękuję bardzo za wszystkie rady. Podaję Lacidofil. A Gaja ma co raz więcej chęci do zabawy ! Ja wierzę, że ona jeszcze biegać będzie.
 14. Na temat babeszjozy nie padło ani jedno słowo. Gaja dostała dwa zastrzyki i Enroxil na 10 dni. Już na drugi dzień była poprawa i nie ma podwyższonej temperatury. Myślę, że będzie dobrze. Nawet weselsza jest i próbuje szybciej dreptać. Kleszcza nie miała od dawna, sierść ma lichą, łatwo zauważyć.
 15. Vetoryl dzień ósmy: ilość wody wypijanej przez Gaję zmniejszyła się o połowę. Właściwie to już od szóstej dawki wydawało mi się, że ona już mniej pije, mniej dyszy i sapie i trochę szybciej chodzi. Tylne łapy nadal bardzo słabe, na dywanie radzi sobie, ale na panelach i kafelkach nogi rozjeżdżają się. Niemoc mięśniowa spowodowana zespołem Cushinga jest u Gai doskonale widoczna. W tylnych nogach ma poważne zaniki mięśni, które powodują trudności w utrzymaniu ciężaru ciała podczas wstawania, wchodzenia po schodach itp. Gaja nie biega. Gdy chodzi to tak wygląda, jakby miała za dużo luzu w stawach. Mam nadzieję, że to się z czasem zmieni.