• Announcements

  • Admin

   Regulamin Forum   12/31/16

   Dogomania na Facebooku
   https://www.facebook.com/groups/DogomaniaPL/    

AgaG

Members
 • Content count

  11429
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  23

AgaG last won the day on November 5 2016

AgaG had the most liked content!

About AgaG

 • Rank
  Advanced Member

Profile Information

 • Gender
  Not Telling
 • Location
  Kraków https://web.facebook.com/Krakowskie-Stowarzyszenie-Obrony-Zwierz%C4%85t-1660927157457516/?_rdr

Converted

 • Biography
  [email protected]

  http://www.dogomania.pl/forum/threads/65166-Po-co-ja-Wam-pokazuje-pieski-od-97-roku-w-schronie-Zosia-odesz%C5%82a-pokochana-*/page12?highlight=Nuka+Lizak

  http://www.dogomania.pl/forum/threads/208306-Ma%C5%82a-DAISY-z-MIECLA-za-TM-*-%28


  http://www.dogomania.pl/forum/threads/26537-Krak%C3%B3w-Zahir-nowe-%C5%BCycie-u-AgiG-!!!-nowe-zdj%C4%99cia-s-33

  forum/threads/212788-Pomponik(*)-ślepy-staruszek-dożył-szczęśliwie-swoich-dni-dzięki-wspaniałej-opiekunce

  http://www.dogomania.pl/forum/threads/252795-Fenomen-skrajnie-wyniszczony-kaleki-staruszek-ju%C5%BC-u-mnie-na-zawsze-ma-nas-i-dom


  http://www.dogomania.pl/forum/threads/138853-!-PSY-j%C4%85-ROZSZARPI%C4%84-!4-lata-MA-SUPER-DOM/page21

  http://www.dogomania.pl/forum/threads/214388-Balonik-z%C5%82apany!-pogryziony-przeganiany-nieszcz%C4%99sny-i-samotny-na-wiejskiej-drodze

  http://www.dogomania.pl/forum/threads/214904-List-do-premiera-RP-w-sprawie-odwo%C5%82-G%C5%82%C3%B3w-Lek-Wet-oraz-wyw%C3%B3zek-ps%C3%B3w-do-Niemiec
 • Location
  Kraków

Recent Profile Visitors

10655 profile views
 1. Doktor Derkowski powiedział, że zarówno ten sposób jedzenia, jak i zez rozbieżny są nabyte, mają charakter neurologiczny i mogą być skutkiem jakiegoś urazu w głowę. Powiedział, że dobrze byłoby za jakiś czas zrobił tomografię głowy. Dziś przy kolacji choc karmiłam go jedzeniem gotowanym na papkę, też to miał, bardziej niż przy obiedzie. Zęby ma piękne, to cakiwm młody pies około 6 letni, co do przełyku, podniebienia to też nic tam nie ma. Zresztą do takiego "ataku" naurologicznego: parskania, wypluwania on je czasami zupełnie normalnie. To na przyczynę mechaniczną faktycznie nie wygląda.
 2. Bez pomocy męża nie dałabym rady. Spacerów mamy a spacerów :) Wiem, że masz teraz mnóstwo obowiązków, ale nie musisz się spieszyć z tymi ogłoszeniami. przynajmniej do wyjęcia szwów. a to będzie w przyszłym tygodniu pod koniec. :) Dziekuję Ci w każdym razie bardzo. Z Twoich ogłoszeń "moje" psy mają szczęście do znajdowania domów.
 3. Ja się zastanwiam, czy nie gastro intestinal w puszkach? Jest wysoko energetyczna i na pewno biegunki nie wywoła. Z puszkami, mokra gotową karmą to ja nie mam dobrych doświadczeń. Kiedyś chciałam sobie ułatwić życie i próbowałam animondy. Biegunki psy miały po tym straszne. poza tym szybko się tym nudziły. Dolinę noteci premium też przerabiałam z kiepskim skutkiem: biegunki były nawet przy mieszaniu z suchą karmą. Zdaje się tylko Wiktor nie miał biegunki po tym.
 4. Masz rację. Tym bardziej, że jak go rozpieszczę, to może chcieć tylko gotowane, jak mój Wiktorek czy Jeżyk: Zamówię mniejszy worek, a jutro pójdę dla niego po zapas indyka :) Bardzo Ci dziękuję za pomoc dla niego. Podam Ci numer konta na pw. Poza tym mam jeszcze zrobić bazarek biżuteryjny na fb, i darczyńcy, którzy wezmą udział w licytacji zostaną poproszeni o kupno puszek na odkarmienie :) i tymi puszkami będą płacic za fanty :), więc maluch będzie miał zapas jedzenia na jakiś czas. Dzięki Anula za miłe słowa. Ta decyzja nie była łatwa dla mnie. Bo już było 5 psów w domu, no i to nieszczęsne trzecie piętro, i roboty huk. Dam zaraz filmik z domu na fb, jak słodko ale i nerwowo jeszcze odpoczywa sobie w domu. Na dogo nie umiem wstawić
 5. ps. nie działa mi edycja, więc nie nie mam jak poprawić literówki i dopisać "c" w wyrazie wąchania :). a ze spraw istotnych: Bambi zdecydowanie lepiej radzi sobie z jedzeniem papkowatym. Te niepokojące objawy neurologiczne "jedzenia na hipopotama" są wtedy mniej nasilone przy jedzeniu. Zjadł chętnie ryż z drobno pokrojonym filetem z indyka, a nawet trochę zostawił. :) Karmię go małymi poracjami ale często, Cztery razy dziennie. na razie nie dawałam warzyw, bo nie wiadomo, jak zareaguje. Ma dwa legiwiska do wyboru: w kuchni i w salonie. W ciągu dnia więcej przebywa w kuchni. Ciekaw, kiedy do niego dotrze, że własna miska z wodą, którą ma przy legowisku nie znika, podobnie jak miednica z wodą w kuchni?? Pije jak oszalały, a co jest dziwne wcale nie tak dużo sika.
 6. Bambiniek ma ogromną wolę życia. Moja wetka gdy jej dziś pokazywałam wypis ze szpitala była bardzo zdziwiona, że on przy gnijących łapach, zapaleniach ropnych itd mial tak dobre wyniki krwi. Ona to tłumaczy ogromną mobilizacja organizmu. W arce Bambi otrzymywa cały "koktail antybiotykowy" by zapobiec sepsie. Teraz tylko kontynuacja jednego antybiotyku jest zalecona. Poprosiłam o założenie ksiązeczki, by wpisac odrobaczenie wczorajsze. Bambi radzi sobie znakomicie. Myślałam, że doktor pociesza mnie mówiąc, że pies na trzech łapach jest prawie zupełnie sprawny, sądziłam, że spacery to bedziemy miec pod blok i tyle, a ten się rwie do wąhania, łażenia itd. :) jest dobrze :)
 7. Tak, spał spokojnie. Byliśmy z nim ostatni raz o 2 w nocy. Cała noc przespał spokojnie. Zachowuje czystość. ps. na spacerze, to wręcz wyrywa się do przodu ;). dałam mu szelki, jakie ostatnio kupuję moim psom na zooplus - takie mięciutkie siateczkowe, nie uciskające. Dobrze się go w nich prowadzi. I w o ogóle bardzo lubi spacerki :).
 8. Ja chętnie przyjmuję różne uwagi odnośnie karmienia. Tyle, że pamiętajcie, że u mnie jest sytuacja specyficzna. Wszystkie moje psy mają po kilkanaście lat i duże problemy zdrowotne z tendencją do biegunek również Te, które nie mają nietolerancji pokarmowej, karmię głównie jedzeniem gotowanym w domu. Natomiast pozostałe dostają głównie gastro intestinal plus to, co im nie szkodzi. Np. twaróg, mięso wołowe lub z indyka, czasem biszkopty, a jeden nawet parówki dziecięce, bo to akurat chce jeść a czego innego nie, a jest tak chory, że wazne by w ogóle jadł. Jesli Bamboszek będzie dobrze tolerował jedzenie gotowane, to zasadniczy obiad będzie gotowany. Teraz dopiero go poznaję, obserwuję jak je, co wygląda dość strasznie. On wszystko wypluwa pogryzione, znowu bierze do buzi, wypluwa itd, parska. Kuchnia po jego karmieniu to pobojowisko :). Kuleczki gastro są bardzo małe, więc bezpieczne, choć zastanawiam się, czy nie zacznę mu namaczać, jak to "jedzenie na hipopotam" mu nie przejdzie. Teraz gotuję mu ryż z indykiem i zobaczymy, jak się po tym poczuje, czy nie będzie biegunki. Ale nawet jesli będzie tolerował gotowane, sucha karma jako rezerwa, jako danie na kolacje będzie potrzebna. Myślę, że poproszę Anulę, która zaoferowała pomoc finansową, by zamówiła mu przez net gastro. Ja przez zooplus zamawiam, ale nie wiem, czy gdzieś są niższe ceny? Na 14 kilo wystarczy i jeszcze zostanie trochę pieniędzy. Ta reszta może pójść na opłaty za zmianę opatrunków. Dziś byłam w wetmarze koło mnie, by mu fachowo wszystko przemyli,zaopatrzyli i zrobili opatrunek zabezpieczający. Wetka mówi, by co drugi dzień przychodzić. Jak już skończmy to chodzenie na opatrunki, to wezmę rachunek.
 9. ewkar, na razie Bambi kiepsko chodzi po mieszkaniu, po dworze jest lepiej. Biegunki to by była katastrofa teraz. Natomiast oczywiście chcę mu gotować mięska i inne pyszności. Myślałm o indyku, bo jest najzdrowszy, Na pewno go odzywię. Natomiast ważne jest by teraz nie dostał biegunek, tym bardziej, że jest jeszcze taki niewygojony. Nie martw się zadbam o niego.:)
 10. No więc Bambi też ten syndrom ma. Na dodatek to "jedzenie na hipopotama", dlatego też pytałam doktora o karmę, którą polecał Nestorowi. Ja akurat mam dobre doświadczenia z tą karmą czyli RC gastro. przede wszystkim pod tym względem, że moje psy w większości chcą to jeść, a innych karm nie, biegunki zostają zahamowane itd. Przypomniałam sobie dziś czytajac o tych bezzbożowych i ogladajac je w necie, że na wakacjach kupowałam te karmę psom (purizon zwłaszcza), i moje psy nie chciały jej jeść.
 11. No trzeba się zatroszczyć, by nabrał sił i większej sprawności. Jeszcze długa droga przed Bambim-Puszkiem nim poczuje się w pełni dobrze. Zdecydowalismy, że jednak nim nie zostaną wyciągnięte szwy, będziemy go wnosić i znosić ze schodów, bo widać, że go bolą te zrastające się dopiero od niedawna miejsca. To wszystko jest bardzo świeże. Wycierpiał się strasznie :( Oby udało się po rekonwalescencji znaleźć mu cudowny dom, podobny do tego, który znalazł Ergo czy Sum. :)
 12. Dzięki Anulo. Może najlepiej byłoby mu od razu karmę zamówić? Pomyślę jeszcze jaką. dziewczyny mi doradzają bezzbożową. Ja specjalnie nie mam doświadczenia w stosowaniu tych karm. Dziś poczytam i zdecyduję, czy tę bezbożówkę czy tę gastro intestinal. o którą zagadnęłam doktora. Na pewno chciałabym,by cos smakowitego miał po tych latach niedojadania i jakiegoś koszmaru żywieniowego. dzieki wielkie. jak coś znajdę w podobnej cenie, to może od razu tę karmę zamówimy. Ważne jest, by miała miała granulki. Bo on rzeczywiście je w bardzo niepokojacy sposób, dławiąc się i plując, częściowo zwracajac it.d. Duże kulki to by nawet niebezpieczne mogły być.
 13. Ula Feta szkoda czasu i uwagi na hejterkę. :) A ze spraw istotnych. Bamboszek już u nas. Bardzo się stresowałam, jaki będzie do psów i moje psy do niego, ale jest super. Zero warknięcia choćby. Bamboszek to Aniołek- przytulak. Już pięknie zjadł, choć rzeczywiście metodą na .... "hipopotama", plując, wypluwając, paprząc :) (fachowe określenie to jest "jedzenie na hipopotama", a nie na wieloryba :) jak zapamiętałam. Łazi za mną po domu i cały czas merda. Martwiłam się, czy on może chodzić po schodach i czy trzeba będzie go nosić, ale doktor mówi, że wręcz odwrotnie, on potrzebuje ruchu, a ten brak części łapy przeszkadza mu mniej, niż mogłoby się wydawać. Mamy rożne zalecenia co do opatrunków, leków. maluch dostał też leki na odrobaczenie dziś. jest ogromnie chudziutki. Pytałam, czym karmić. Doktor mówi, że może jeść gastro intestinal RC, którymi karmię te moje psy, które uznają suche jedzenie :). Własnie to mu dałam i posmakowało :). Moja córcia dała mu na imię Puszek :) uległam tak jak w przypadku imienia Wiktorka :) Może będzie nosił w imiona Bamboszek Puszek :) Dostałam fakturę na mniejsza kwotę niż się spodziewaliśmy. :) 1534 operacja plus szpital. hurra. Tym bardziej, że jak wiem od Psom na pomoc wpłat yna Bambiego pokryją wysokość tej faktury. Wszystkim darczyńcom dziękuję. Wieczorem wstawię filmiki i fakturę na stronę stowarzyszenia. bo biorę się za obiad itd. jak się to mówi życie rodzinne czeka i dopomina się swoich praw. :)
 14. Niedługo zbieram się i jedziemy po Bamboszka :) tak go nazywam w myślach, bo milusi bardzo z niego piesek. Trzymajcie kciuki, by szybko się aklimatyzował. :) Posłanko już czeka na malucha. :)