Jump to content
Dogomania

gayka

Members
  • Posts

    1198
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by gayka

  1. gayka

    Zmiana karmy?

    Cena dzikiego łososia jest kilkanaście razy wyższa i szczerze mówiąc nie wierzę, że jest składnikiem jakiejkolwiek karmy . Chyba, że jakieś odpadki .
  2. gayka

    Zmiana karmy?

    A ja zdecydowanie unikałabym karmienia stale czymkolwiek na łososiu. Obecnie łosoś jest wyłącznie hodowlany, jest nafaszerowany antybiotykami i pestycydami. Stałe podawanie jest zwyczajnie niebezpieczne. W sieci jest dużo materiałów na temat współczesnych hodowli łososia.
  3. 13 miesięcy dla psa rady dużej to jeszcze wiek juniorowy i przy karmie dla juniorów bym została jeszcze jakiś czas. Pies dużej rasy osiąga dojrzałość fizyczną w wieku ok.2 lat.
  4. Ja mam zdecydowanie dobre doświadczenia z leczniczymi karmami RC , ale jestem też zawsze czujna i właśnie wyczaiłam karmy Happy Dog , widzę, że mają wersję specjalistyczna Sano , dla psów z przewlekłymi chorobami nerek, wątroby i serca. Może się przyda komuś .
  5. Każdy z nas ma jakieś doświadczenia z żywieniem psów. Ja osobiście mam nie do końca zdrowego psa i bywa, że musze posiłkować się gotową dietą . Od wielu lat mam psy , ale ciagle mam mnóstwo dylematów. Nie kieruję się reklamą, ale też sama już nie wiem czym właściwie się kierować :( chyba obserwacją kondycji i zdrowia psów.... Jakiś czas temu wpadłam na pomysł zorganizowania niezależnego od żadnego producenta ( tylko takie do tej pory spotykałam) szkolenie z żywienia psów. Było to trudne zadanie , ponieważ dietetyka nie jest wykładana na polskich uczelniach. Udało się zaprosić do projektu lekarza weterynarii oraz zootechnika hodowcę . Tak dobrany zespół przed kilka tygodni opracowywał program , korzystając w głównej mierze z literatury obcojęzycznej , podpierając się własnym długoletnim doświadczeniem i kierunkowym wykształceniem. Tak powstało jedyne w Polsce szkolenie na temat żywienia i dietoterapii psów. Na tą chwilę zaplanowaliśmy kolejną edycję na 24 października 2015. napisałam tutaj, bo myślę, że naprawdę warto skorzystać. Program jest absolutnie unikatowy, można go zobaczyć na naszej stronie www.vadecorso.pl . Szczególnie zapraszamy właścicieli i opiekunów psów problematycznych , starszych, chorujących. program: 1. Składniki odżywcze: a) podstawowe składniki odżywcze i ich pochodzenie, b) składniki mineralne, c) witaminy, d) suplementy diety. 2. Systemy żywienia psów: a) karma sucha gotowa, b) karma mokra gotowa, c) BARF (Biologically Appropriate Raw Food ), d) "domowe" żywienie, e) ilość posiłków, f) obliczanie zapotrzebowania energetycznego psów w zależności od jego potrzeb, g) obliczanie zapotrzebowania na poszczególne składniki w diecie. 3. Żywienie na różnych etapach życia: a) żywienie suk hodowlanych i reproduktorów, b) żywienie suk ciężarnych, c) żywienie szczeniąt i psów młodych, d) żywienie psa geriatrycznego, e) żywienie psów pracujących. 4. Diety lecznicze: a) żywienie przy otyłości, b) żywienie przy nietolerancjach pokarmowych, c) żywienie w chorobach trzustki, d) żywienie w chorobach nerek, e) żywienie w chorobach wątroby, f) żywienie w chorobach stawów, g) żywienie w chorobach serca, h) żywienie w cukrzycy, i) żywienie w chorobach nowotworowych, j) alergia a nietolerancja pokarmowa. 5. Skręt żołądka - fakty i mity. 6. Jak czytać opisy na opakowaniach karm dla psów. 7. Przekąski dla psów - czym kierować się przy wyborze. 8. Zatrucia pokarmowe. miejsce szkolenia: Sala wykładowa, Wrocław, ul. Ostrowskiego 30
  6. Jamniki , szczególnie w dojrzałym wieku, absolutnie nie powinien skakać a już zeskakiwać to naprawdę absolutnie NIE ! kręgosłup z pewnością jest już mocno obciążony , są zwapnienia . O kondycję jamnika trzeba dbać szczególnie . Nie może mieć nadwagi i musi mieć silne mięśnie .
  7. przychodzi mi do głowy Bosch , nie mam osobistych doświadczeń ale słyszałam wiele dobrych opinii. Jedynie co mnie przeraża w tym wątku to to co się stanie z sunią jak zachoruje. Cena wizyty u weterynarza to pewnie równowartość kilku takich biedronkowych worków :(
  8. Jest i jest ratunkiem dla wielu alergików. To wersja weterynaryjna sensitivity, oparta na tapioce i kaczce.
  9. Dokładnie , jeśli ma się zdrowe psy to co można sobie gadać co się lubi a czego nie. Bycie teoretykiem to łatwa sprawa !
  10. Przeczytałam wątek ponieważ moja suka okresowo cierpi na dolegliwości przewodu pokarmowego i już zaczęłam się zastawnaieć, czy to aby nie zapalenie żołądka. Znów był atak biegunki i wymiotów , po dwóch dniach znaczna poprawa na antybiotyku. Chciałam zwrócić uwagę na mlaskanie , u nas to mlaskanie nocne okazało się wynikiem refluksu żołądkowego. Wydało się niechcący przy okazji innego badania , wcześniej mlaskanie zlekceważyłam :(
  11. Czy to się komuś podoba czy nie Royal w liniach weterynaryjnych jest liderem a karmy zwyczajnie pomagają . Mam doświadczenie z karmieniem psa z chorą wątrobą , rezultat znakomity , no ale to było kilka lat temu. Obecnie pies z refluksem i wrażliwym układem pokarmowym najlepiej czuje się na royalowym gastro lub sensitivity. Drugi pies staruszek z chorymi stawami i nawracającą nadwagą też pięknie chudnie na royalowym obesity. Nie chodzi głodny , sierść piękna , kondycja bardzo ok . Taka prawda .
  12. Nie ma czegoś takiego, co jest ok dla każdego psa ! Każdy pies może inaczej zareagować. Mój pies absolutnie nie mógł być na Acanie , ale to nie świadczy,że Acana nie jest ok. Zdecydowanie należy ocenić jak pies się czuje i jeśli jest ok to po co zmieniać . Przynajmniej na jakiś czas pozwoliłabym psu odpocząć od eksperymentów.
  13. Ja mam doświadczenie , ale z odcinkiem piersiowo lędźwiowym - jak większość posiadaczy jamników. Swoje doświadczenia opisuję tutaj https://www.vadecorso.pl/aktualnosci/jamniki-fascynacja-rozczarowanie-radosci-i-strachy W Twojej relacji jedno mnie martwi a mianowicie wiedza lekarza o rehabilitacji a raczej straszna nie wiedza ! Po takim zabiegu należy wdrożyć plan rehabilitacyjny w pierwszej dobie. Zaczyna się od działania przeciw obrzękowego i przeciwbólowego , zwykle laseroterapia. Odcinek fatalny i zabieg w tym miejscu powinien wykonywać bardzo !!! doświadczony lekarz , niestety najczęstszym powikłaniem bywa czterokończynowy paraliż. Ale nawet wtedy rehabilitacja może postawić psa na łapy ! Pytanie kluczowe : ile udanych zabiegów przeprowadził ten lekarz ?
  14. Znajoma karmi NP swojego mini pieska . Zadowolona , pies bardzo aktywny , pięknie wygląda , przyswajanie idealne.
  15. Mi zawsze w takich przypadkach gwałtownego tycie przychodzi do głowy tarczyca , koniecznie zbadajcie tarczycę .
  16. Właśnie zakupiłam dla małego psa , miesięczna kuracja. Pies ma mocno obciążone przednie łapy i w jednej zaczyna się coś dziać ( czuć lekką krepitację, czasami się jakby potyka na ta łapę ) ale nic poza tym, żadnego bólu czy dysfukcji, więc nie wiem czy będę mogła jakoś obiektywnie ocenić działanie preparatu. Liczę na wzmocnienie tego stawu , będę obserwować i dam znać.
  17. a ja bym zdecydowanie szła w karmę specjalistyczną, bo to jedną nerkę trzeba chronić ! za 12 zł za 1 kg masz weetrynaryjną karmę bez sztucznych dodatków i polepszaczy . Na niej z pewnością też nie przytyje i przy okazji ochronicie wątrobę . http://www.keko.pl/eukanuba-renal-dog.html
  18. Sama bieżnia to za mało ! potrzebny jest doświadczony zooizjoterapeuta , który wie jak dobrać treningi do konkretnej dolegliwości. Rehabilitacja czyni cuda , ale tylko profesjonalna. Sprawdź osobę w związku zoofizjoterapeutów.
  19. dwbem autorka wątku zapytała o karmy , bo widocznie tak chce karmić psa. Twoja wypowiedź to tak jakbym na pytanie o polecane gumofilce ktoś usiłował przestawić zwolennika gumofilców na adidasy . Na tym forum są wątki karm gotowych, diety domowej oraz barfa a ten akurat jest o karmach suchych.
  20. Jak widać ta karma zupełnie psu nie służy i pomysł zmiany wydaje się najlepszym możliwym pomysłem w tej sytuacji. Uważam, że Hills jest bardzo dobrym wyborem, jest prawidłowo zbilansowana i mnóstwo psów wychowało się na niej i rozwinęło prawidłowo. Pies dużej rasy jest szczególnie czuły na nieprawidłowe proporcje składników mineralnych i dlatego zbilansowana karma dla szczeniaków dyzych ras to optymalne rozwiązanie. Po 24 miesiącu życia jak już psisko zakończy rozwój można sobie eksperymentować .
  21. A ja kupiłabym to Pedigri i bardzo pomalutku odstawiała przechodząc na karmę docelową , jakieś dwa tygodnie powinno to trwać . Dla szczeniaka wybrałabym tradycyjną karmę a nie bezzbożową , ale to już wyłącznie moja opinia. U szczeniaka nie mieszałabym różnych systemów , tylko została na karmie suchej . Dopiero dorosły pies a i to nie każdy może odstawać raz sucha a raz mokre czy gotowane.
  22. zamiast propagować domorosłe teorie lepiej się zapoznać dokładnie z ulotką :) Bravecto omija ścieżki metaboliczne i jest w związku z tym całkowicie bezpieczny dla psa.
  23. sprawdzone ! u nas znakomicie się spisały w zeszłym sezonie , w tym też jemy Bravecto :) wśród moich znajomych takie same opinie , nie słyszałam jeszcze nic złego, ale to dopiero ich drugi sezon na rynku .
  24. 3 dni na takim fast foodzie i masz przekichane, bo już nic normalnego nie ruszy ! naprawdę ulepszanie kurczaka gównianą puszką to już przesada
×
×
  • Create New...