• Announcements

  • Admin

   Regulamin Forum   12/31/16

   Dogomania na Facebooku
   https://www.facebook.com/groups/DogomaniaPL/    

wronka

Members
 • Content count

  623
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

wronka last won the day on May 19 2016

wronka had the most liked content!

About wronka

 • Rank
  Advanced Member
 • Birthday

Recent Profile Visitors

873 profile views
 1. Źle rozumiesz. Dokumentem potwierdzającym rasowość zwierzęcia jest metryka. Rodowód wyrabiasz w przypadku, kiedy planujesz wystawiać psa i ewentualnie robić hodowlankę.
 2. Akurat APBT są w o tyle nietypowej sytuacji, że rejestruje je kilka różnych organizacji, z których dwie czołowe to amerykańska ADBA i Registar Serbia. Nie znając specyfiki środowiska hodowców tych psów trudno jest zrozumieć jak to w praktyce działa, ale działa. Jeśli ktoś chce kupić prawdziwego pitbulla z całym zestawem typowych cech charakteru tej rasy (a nie wątrobianego pieska z czerwonym nosem i nieproporcjonalnie wielkim łbem - pozdrawiamy "hodofców" pitów XXL) to przeglądając ped będzie wiedział, co jest w nim wartościowego, a co nie. Reszta kupi podróbę Hulka ze Stowarzyszenia Burka i Ogórka ;) = który de facto jest wszystkim, ale z pewnością nie APBT.
 3. Mam amstaffy, więc nigdy nie zgłębiałam tematu rejestracji pitów tak głęboko. Na Twoim miejscu popytałabym raczej na FB, w grupach APBT - pewnie najszybciej uzyskasz odpowiedź na tych, które celują w psy sportowe.
 4. Nie, to nie jest prowokacja. Registar Serbia tak rejestruje APBT.
 5. Same zboża plus minimalny dodatek kurczaka. To raczej pasza dla drobiu, a nie karma dla psa.
 6. Tia. Członka rodziny. Nie spuszczanego za często, a na noc zamykanego w piwnicy.
 7. Orijen Regional Red, Orijen 6 Fish, Orijen Tundra - mają bardzo bogate składy, więc przejrzyj, czy nie zawierają innych, nie wymienionych w poście alergenów. Acana Grass-fed Lamb, Acana Wild Coast, Acana Classics Red, Acana Pacific Pilchard - podobna uwaga jak wyżej, chociaż składy nieco mniej bogate. Farmina N&D Pumpkin Boar & Apple, Farmina N&D Pumpkin Coadfish & Orange, Farmina N&D Pumpkin Lam & Blueberry - zawierają tłuszcz z kurczaka; nie wiem jak z tym u Was skoro indyk uczula. Taste of the Wild Southwest Canyon, Taste of the Wild Small Breed Appalachian Valley, Taste of the Wild Pine Forest. Alpha Spirit - oba rodzaje półwilgotnej - uwaga! ta z mięsem zawiera kurczaka, ta z rybą nie. Naturalnie - licząc się z kosztem 62 zł za 400 gram karmy - możesz uparcie szukać w sklepach ZiwiPeak, która jest od kilku lat w Polsce niedostępna, ale moim zdaniem jest to rozwiązanie dla masochistów.
 8. Jeżeli dla kliniki Vetcośtam TTA Rapid jest nowością to oznacza to, że jest to lecznica wprost ze średniowiecza i należy się od niej trzymać z daleka :)
 9. Moja suka, z bardzo poważną chorobą trzustki, dzięki RC Gastro Intestinal przeżyła w komforcie 1,5 roku. Znam skład, potrafię go przeanalizować. Wiem, że nie powala. Nie zmienia to faktu, że ta karma - w przeciwieństwie do innych gastro, do lekkostrawnej diety gotowanej, unormowała prace jej układu pokarmowego. Alternatywą są produkty Hill'sa, Trovetu, Eukanuby i Puriny (wszystko linie weterynaryjne).
 10. Nie myślałaś, aby skonsultować się z doktorem Niziołkiem z Vetcardii? To znakomity kardiolog, ale zajmuje się też chorobami płuc. U naszego schroniskowego Tonika w trakcie jednej wizyty (miał akurat badania wyjazdowe w Gdańsku, więc postanowiłam skorzystać i zabrać staruszka) wyeliminował chorobę serca, na którą pies był leczony (bez sensu) przez pół roku i określił problem w płucach. Po dobranych przez niego lekach kłopoty z oddychaniem się skończyły. Wiem, że Wasz problem jest innej natury, ale może warto spróbować. Skąd przekonanie, że Convenia jest zła? Jest takim samym antybiotykiem jak wiele innych, o szerokim zakresie działania, dość nowoczesnym.
 11. Pies był przez schronisko ogłaszany grzecznościowo - jako poszukujący domu
 12. Pewnie krzywda i w XL się nie stanie, ale przy założeniu, że montujesz w środku na wieszaku miskę z wodą wygodniej jest mieć trochę więcej miejsca :)
 13. Jak używałam klatki tego rozmiaru dla amstaffa, czyli psa mniejszego niż Twój i w moim odczuciu była w sam raz - na tyle duża, aby mógł się swobodnie wyciągnąć.
 14. Jeśli to ropomacicze (niewykluczone) to raczej się pospiesz.
 15. Jeśli ktoś znalazł na to skuteczny sposób to zostanie milionerem :) Nie pomogę, bo mój pies też ma ten problem i też czuję się jako Don Kichot walczący z wiatrakami.