Jump to content
Dogomania

Amber

Members
 • Content count

  3568
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Amber last won the day on June 9 2012

Amber had the most liked content!

3 Followers

About Amber

 • Rank
  dog5 'n' stuff

Contact Methods

 • Website URL
  https://www.facebook.com/pikus.niemiec

Profile Information

 • Gender
  Female
 • Location
  Warszawa

Converted

 • Location
  Wawa
 1. Nie on ;) Miał bebeszjoze no i Wobblera, ale trzyma się chłopak :) Dzięki za pomoc! <3
 2. https://zaginaldom.pl/zbiorki/item/404-cortina Chciałabym Was bardzo prosić o pomoc dla mojej jamniczki Cortiny. Cortina jest w bardzo ciężkim stanie, niestety jej choroba przerasta mnie już finansowo, z tego względu, że miesiąc temu mój doberman Jari, również walczył z ciężką chorobą kręgosłupa. Jariemu się udało i żyje już bez bólu, natomiast jego leczenie pochłonęło moje oszczędności... Choroba Cortiny jest jeszcze cięższa, suczka jest sparaliżowana, bardzo cierpi... Nawet najmniejszy grosik może odmienić jej los. Bardzo proszę kliknijcie w link i przeczytajcie naszą historię Dziękuję! https://zaginaldom.pl/zbiorki/item/404-cortina
 3. Finka odeszła w kwietniu, a Cortina jeszcze nie wróciła do siebie, więc to może się ciągnąć dość długo niestety :/ Ale jest o tyle lepiej, że już zawołana z posłania wychodzi do przedpokoju, żeby iść na spacer.. Wcześniej leżała jak martwa. A jak żyła Finka to była pierwsza do spacerów :p Ogólnie ona też młoda już nie jest (9 lat), ale dla jamnika to wiek średni i przykro patrzeć, że tak przyklapła. Co do nowego psa, Finka też młoda nie była jak jej sprezentowałam Cortinę i wszystko było w porządku. Nawet się mówi, że szczeniaki potrafią sprawiać, że senior przeżyje drugą młodość ;) Ale na nowego psa gotowa musisz być przede wszystkim ty. Też musisz dać sobie czas na żałobę. Łatwo jest dokupić nowego psa do swojego pierwszego bo wtedy to czyste szczęście, ale co innego (moim zdaniem) gdy kupujemy nowego psa za tego, który umarł... Wtedy emocje się nieco inne i trzeba do tego dojrzeć.
 4. Przykro mi z powodu Nerona :( Ale odp. na pytanie - może jak najbardziej. Kiedy umarła Finka, Cortina zmieniła się nie do poznania. Teraz jest już trochę lepiej, ale na początku spała całymi dniami, na spacery trzeba było ją wręcz nosić na rękach... One były bardzo ze sobą zżyte, Finka była dla Cortiny jak mama. I co z tego, że ma Jariego? Jari to Jari, a Finka to była Finka. Więc bez znaczenia ile psów w stadzie, żałobę po tym jedynym one przeżywają tak samo jak my. Tak więc to, że nie poznajesz własnej suki teraz jest zupełnie normalne. Może odreagowywać niszczeniem rzeczy. Ona też potrzebuje czasu. I też była rada "weź nowego psa" ale no... Dopóki jest Jari, żadnego kolejnego psa na głowę nie wezmę, bo on robi za 3 inne psy ;) I to też trzeba zrozumieć, że czasami się nie da i uszanować decyzję.
 5. Kolega Julek z młodości ;) Trochę nowości :) Plaża w Łomnej :)
×